'Memura 3 zam birden' kınaması!

'Memura 3 zam birden' kınaması!

Memurlardan sıradışı maaş zammı kınaması!

Tarih :
'Memura 3 zam birden' kınaması!

Memurlardan enflasyon eylemi! "Çocuk bezi almaya yetmeyen çocuk yardımının üç beş kuruş artırılmasını 'Memura 3 zam' diye sunanları kınıyoruz"

KESK: Pazardaki enflasyon yüzde 40

KESK Mersin Şubeler Platformu Sözcüsü Canan Solak, kamu çalışanları sendikaları ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde maaşlarının enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekti.

'81 MİLYON VEJETERYAN YADA VEGAN VARSAYILIYOR'

Et ve et ürünlerinin yüzde 40’a kadar zamlanmasına rağmen TÜİK’in enflasyon hesabında bunu dikkate almadığını ifade eden Solak, “Adeta 81 milyonun tamamının vejeteryan ya da vegan olduğu varsayılmıştır” dedi.

'SOKAKTA PAZARDA ENFLASYON % 40'

Dün, Özgür Çocuk Parkı’nda bir araya gelen KESK üyeleri adına konuşan ve aynı zamanda Tüm-Bel-Sen Mersin Şube Başkanı olan Solak, şunları vurguladı: “TÜİK resmi enflasyonu düşük göstermeye çalışsa da, bu ülkede yaşayan 81 milyon, sokakta, pazarda yaşanan gerçek enflasyonun en az yüzde 40 olduğunu biliyor.

'MEMURA 3 ZAM BİRDEN' DİYE SUNANLARI KINIYORUZ

Buna karşın maaşlarımızda yüzde 5’lik toplusözleşme zammını, yüzde 1’lik enflasyon farkını, iki günlük çocuk bezi almaya yetmeyen çocuk yardımının üç beş kuruş artırılmasını ‘memura 3 zam birden’ diye sunanları, en düşük maaşı 700 lira fazla gösterenleri buradan kınıyoruz.”

 

Kaynak : Cumhuriyet

Benzer Haberler