Anasayfa » Medya Haberleri » Bakanlıktan 'müze ve ören yerleri gişe ihalesi' açıklaması

Bakanlıktan 'müze ve ören yerleri gişe ihalesi' açıklaması

Bakanlıktan 'müze ve ören yerleri gişe ihalesi' açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanlığı: Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinin işletme, idare, güvenlik, bakım ve onarım yetkisi ile müzelerimizde bulunan tarihi eserlerin sorumluluğu Bakanlığımıza aittir. 27 Şubat 2018'de gerçekleştirilen ihaleyle verilen yetki, sadece gişelerin yönetimiyle sınırlıdır

Tarih :
Bakanlıktan 'müze ve ören yerleri gişe ihalesi' açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 27 Şubat 2018'deki müze ve ören yerleri gişe ihalesinde verilen yetkinin sadece gişelerin yönetimiyle sınırlı bulunduğu, buraların işletme, idare, güvenlik, bakım ve onarım yetkisi ile tarihi eserlerin sorumluluğunun Bakanlığa ait olduğu bildirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamada, müze ve ören yerlerinin gişe ihalesine yönelik bazı basın yayın kuruluşlarında yayınlanan haberler ile sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlara işaret edildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerlerinin işletme, idare, güvenlik, bakım ve onarım yetkisi ile müzelerimizde bulunan tarihi eserlerin sorumluluğu Bakanlığımıza aittir. 27 Şubat 2018'de gerçekleştirilen ihaleyle verilen yetki ise sadece gişelerin yönetimiyle sınırlıdır."

Kaynak : Anadolu Ajansı
Kayseri İncesu İmar 1 İşçi Alacak
İBB'de işten çıkarılan medya çalışanlarından tepki
Bahçeli'nin çağrısı sonrası İstifa edip MHP'ye geçtiler
Evlenenler dikkat! Bu hatayı yapan kıdem tazminatı alamaz...
Mutabakatı yerle bir ettiler! Esed o kenti ele geçirdi
Manisa Şehzadeler SYDV Geçici 4 İşçi Alacak
Memura zam için yeni hedef 'Hakem Kurulu'

Benzer Haberler