Anasayfa » Taşeron » 'Taşeron ve EYT sorunu yok sayılmaktan vazgeçilmeli'

'Taşeron ve EYT sorunu yok sayılmaktan vazgeçilmeli'

'Taşeron ve EYT sorunu yok sayılmaktan vazgeçilmeli'

'Taşeron ve EYT sorunu yok sayılmaktan vazgeçilmeli'

Tarih :
'Taşeron ve EYT sorunu yok sayılmaktan vazgeçilmeli'

Meclis Genel Kurulu dün itibariyle son oturumunu gerçekleştirdi ve 1 Ekim 2019 Salı gününe kadar tatile girdi.

Genel Kurul'da son gün konuşmalarına 3 ana başlık damgasını vurdu. Meclis çalışmalarında gündemi meşgul eden ve milyonlarca kişiyi doğrudan ilgilendiren taşeron işçiler, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve 3600 ek gösterge konuları hep gündemdeydi.

3 KONUDA DA BİR GELİŞME YAŞANMADI

Tatil kararı alan Meclis'te muhalefet milletvekillerince tatile çıkılmasın ve milyonların beklentileri yasalaştırılsın talebi ise gerçekleşmedi.

Niğde Milletvekil Ömer Fethi Gürer söz alarak taşeronda kadroya çeşitli nedenlerle geçemeyen işçilerin durumlarını bir kez daha gündeme getirdi. Gürer işçilerin mağdur edildiğini ifade ederek bir an önce kadroya alınması gerektiğini ifade ederek AK Parti hükümetinin emekçilerin sorunlarına çözüm üretmesi gerektiğini ifade etti.

Ömer Fethi Gürer konuşmasında şöyle dedi;

"Emeklilikte yaşa takılanlar, prim ve gün dolduğu hâlde yaş nedeniyle emekli olamayan, işsiz kaldığında iş verenin "yaşlı" diye iş vermediği, devletin genç görüp emekli etmediği için ortada kalan mağdur kesimdir.

'EYT'LİLER SOSYAL MEDYADA FERYAT EDİYOR'

Binlerce EYT'li günlerdir sosyal medyada feryat ediyor. 8 milyona ulaşan işsizlikte prim ve gün sayısı tamam ama sakat bir kanuna takılan EYT'linin emekli olması sağlanmalıdır. Aylık bağlama oranıyla düşen emekli maaşı ve sosyal yardım düzeyinde maaş, EYT'liye çok görülmemelidir. AKP sorunu yok saymaktan vazgeçmelidir.

'KEŞKE TATİLE GİRMESEYDİ'

Meclis tatile giriyor, keşke girmeseydi. AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına bu soruna çözüm boyutunda yaklaşması için çağrıda bulunuyorum.

TAŞERON İŞÇİLER VE TYP ÇALIŞANLARI

Ayrıca, taşeronda kalan ve toplum yararı projesi kapsamında çalışan binlerce mağdur emekçi de bir an önce kadroya alınmalı. Emekçilerin sorunlarına AKP Hükûmeti çözüm üretmelidir." ifadelerini kullandı.

SGK REHBERİ KAMU İŞÇİLERİ VE TAŞERON PLATFORMU YAYINA GİRDİ

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu Yayına Girdi!

Kamuda çalışan yüz binlerce işçiye hizmet veren 'Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu' yayına girdi.

Sosyal güvenlik alanında lider konumda bulunan sgkrehberi.com, kamuda ve özel sektörde çalışan milyonlarca işçi için yeni bir platformu hayata geçirdi.

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler