Anasayfa » Medya Haberleri » Polis taksileri denetledi! Ehliyetsiz olan da var, silah taşıyan da

Polis taksileri denetledi! Ehliyetsiz olan da var, silah taşıyan da

Polis taksileri denetledi! Ehliyetsiz olan da var, silah taşıyan da

Uşak’ta polis ekipleri tarafından kentte hizmet veren ticari taksi şoförlerine yönelik denetim gerçekleştirildi. Denetimlerde taksilerin bazılarından ruhsatsız av tüfeği ile bıçak ele geçirilirken, taksi şoförlerinden birinin ise ehliyetsiz araç kullandığı ortaya çıktı.

Tarih :
Polis taksileri denetledi! Ehliyetsiz olan da var, silah taşıyan da
Denetimler, kent merkezi Ata Park çevresinde Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı. Denetimlerde, ticari taksi şoförlerinin taksimetre açıp açmadıkları, emniyet kemeri, fatura kesmeleri ve yolculara karşı davranışları denetlendi. Takside yolcu olarak bulunan kişilere, şoförün yolculuk süresince sigara kullanıp kullanmadığı, trafik ışıklarına riayet edip etmediği ve cep telefonu kullanıp kullanmadığı gibi konularda sorular soruldu.


RUHSATSIZ TÜFEK VE BIÇAK BULUNDU

Denetimler kapsamında polis ekipleri 16 ticari taksiyi durdurarak denetim yaptı. Durdurulan araçlarda yapılan aramamalarda taksilerden birinden ruhsatsız av tüfeği, birinden ise bıçak çıktı.

EHLİYETİNE EL KOYULMUŞ

Durdurulan araçlardan birinin şoförünün ise geçtiğimiz aylarda alkollü araç kullanmaktan dolayı ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Ele geçirilen malzemeler ve alkolsüz araç kullanan şahısla ilgili gerekli adli işlemler yapıldı.


Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan taksi şoförleri, güvenli yolcu taşımacılığı noktasında yapılan denetimlerden memnun olduklarını söyledi. Bazı taksi şoförleri ise denetimlerin ilerleyen zamanlarda da yapılması gerektiğini vurguladılar.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Haşim Kılıç siyasete giriyor! Adresi belli oldu
Dolar güne yükselişle başladı
Dikkat! Sakın fazla tüketmeyin
Vekiller mazot parası da istemiş!
Hakkari Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Ölen turist milyoner iş adamı çıktı!
Konya'da 70 bin doları yanlışlıkla çöpe attılar
Erdoğan’ın canlı yayındaki sözleri bomba etkisi yarattı

Benzer Haberler