Anasayfa » Medya Haberleri » Yüzen saray Kuşadası'nda

Yüzen saray Kuşadası'nda

Yüzen saray Kuşadası'nda

Yüzen saray Kuşadası'nda

Tarih :
Yüzen saray Kuşadası'nda

Bir süredir Ege kıyılarında olan Kazak iş adamı Alexander Machkevitch’e ait lüks yat “Lady Lara“, Kuşadası’nda 2 milyon TL tutarında 30 tanker yakıt aldı.

Kazak iş adamı Alexander Machkevitch’e ait dünyanın en büyük yatlarından biri olan “Lady Lara“, akşam saatlerinde Kuşadası’na gelerek Setur Marina’ya demirledi. Geceyi Kuşadası Setur Marina’da geçiren yatın içerisinde Alexander Machkevitch’in veya ailesinden birinin olmadığı, Kuşadası Setur Marina’ya yakıt, yiyecek ve sarf malzemeleri ikmali için geldiği öğrenildi.

91 metre uzunluğundaki Cayman Adaları bayraklı mega yat, yaklaşık 570 litre yakıt satın aldı. 30 tanker ile gerçekleşen yakıt ikmalinin 2 milyon TL tutarında olduğu kaydedildi. Mega yata ayrıca soğuk hava depolu 4 kamyon ile sebze, et, balık ve gıda maddesi taşındı. Bunun yanında 2 paletle kağıt havlu, peçete, deterjan gibi sarf malzemeleri nakledildi.

Setur Marina’da bir gece kalan yatı Kuşadalıların yanı sıra tatil için Kuşadası’nda bulunan yerli ve yabancı turistler ilgiyle izleyerek bol bol selfie çekti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK YATLARI ARASINDA YER ALIYOR

2015 yılında Lürssen tersanesinde denize indirilen 91 metre uzunluğundaki Lady Lara, tersanenin yer aldığı IJ Nehri’nden geçen en büyük süperyat olarak kayıtlara girdi. Lady Lara‘nın tüm mühendislik ve dekorasyon tasarımlarında Reymond Langton imzası bulunuyor.

Dünyanın en büyük süper yatları arasında yer alan Lady Lara isimli yatta VIP süit odalar, katlanabilir balkon, büyük bir plaj kulübü, spor salonu, jakuzi, yüzme havuzu ve bir helikopter pisti bulunuyor.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Edirne Orta Katı Atık Yönetim Geçici 3 İşçi Alacak
Emine Bulut cinayetini çeken kişi hakkında karar verildi!
'yüksek sesle konuşma' kavgasında, kan aktı
Emekliye ve dar gelirliye kira yardımı nasıl alınır?
Erdoğan, müjdeyi Artvin'de verdi
Ünlü oyuncuya 8 ay ömür biçildi!
Emniyet müdür yardımcısı bıçaklandı, durumu ağır!
Günün kahramanı 17 yaşındaki Aykut
MTA'da TİS imzalandı! İşte yeni zam oranları...

Benzer Haberler