Anasayfa » Medya Haberleri » Eğitim-Bir-Sen, Toplu Sözleşme öncesi hangi kararları aldı?

Eğitim-Bir-Sen, Toplu Sözleşme öncesi hangi kararları aldı?

Eğitim-Bir-Sen, Toplu Sözleşme öncesi hangi kararları aldı?

Eğitim-Bir-Sen 45. Başkanlar Kurulu toplantısı Ankara'da düzenlendi. 5. Dönem Toplu Sözleşme gündemi ile gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Genel Başkan Ali Yalçın yaptı.

Tarih :
Eğitim-Bir-Sen, Toplu Sözleşme öncesi hangi kararları aldı?

Ankara'da gerçekleştirilen Eğitim-Bir-Sen Milli Eğitim Şubeleri 45. Başkanlar Kurulu toplantısı 5. Dönem Toplu Sözleşme gündemi ile yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Ali Yalçın, genel yetkili sendika olduklarını ve 2011 yılından bugüne pek çok kazanıma imza attıklarını belirtti. Eğitime ilişkin takdire şayan çalışmalar yaptıklarını ifade eden Yalçın, eğitim çalışanlarının onlarca sorununun çözüme kavuşturulmasını sağladıklarını, 5. Dönem Toplu Sözleşme ile yeni kazanımlar elde etmek için çalıştıklarını, teşkilatın liderleri ile bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını, kamu görevlilerine ve eğitim çalışanlarına kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

Toplu sözleşme görüşmelerinde ele alınacak başlıklara ilişkin değerlendirmeler yapılan toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı teşkilat çalışmaları, Hasan Yalçın Yayla ise toplu sözleşme teklifleri kasları taslağı hakkında sunum gerçekleştirdiler. Ayrıca şube başkanları da toplantıda gündem ile ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar.

Birçok konunun ele alındığı toplantıda öğretmen atama ve yer değiştirme, sözleşmeli öğretmenlik, yönetici atama, şef ve memur ile hizmetlilerin sorunları hakkında önemli kararlar alındı.

Kaynak : SGK Rehberi
Manisa Polisevi Geçici İşçi Alım İlanı
Avukatlık stajıyla erken emeklilik yolu açılabilir
Put Adam' kitabına soruşturma
Toplu sözleşmede, 20 gün boyunca ne olduğu anlaşılmadı
HAK-İŞ ile hükümet anlaştı! İşte zam oranı
AK Parti davet göndermemişti! Ahmet Davutoğlu cephesinden ilk açıklama
Sürücüler dikkat! Trafik cezasında emsal karar
İBB'de işten çıkarılan medya çalışanlarından tepki

Benzer Haberler