Anasayfa » Medya Haberleri » 150 bin öğrenciye burs verildi

150 bin öğrenciye burs verildi

150 bin öğrenciye burs verildi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 150 bin öğrenciye burs verildiğini duyurdu.

Tarih :
150 bin öğrenciye burs verildi
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun, yurtlarda kalan öğrenci sayısı ile kredi ve burslu öğrencilerin sayısına ilişkin soru önergesini yanıtladı.

Bakan Kasapoğlu, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde burs ve kredi için müracaatta bulunan öğrencilerden 150 binine burs verildiğini belirterek, "Burs-kredi başvuruları internet ortamında aynı başvuru sayfası üzerinden birlikte alınmaktadır. Bakanlığımıza müracaat eden öğrencilerin bilgileri 11 farklı kamu kurumundan alınan bilgilerle elektronik ortamda başarı durumları, gelir durumları ve sosyal durumları mevzuat çerçevesinde değerlendirilmekte; başarılı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs, diğer tüm öğrencilere de öğrenim kredisi tahsisi yapılmaktadır" dedi.

YURTLARA YERLEŞEN ÖĞRENCİ SAYISI
Bakan Kasapoğlu, 2018-2019 döneminde başvuruda bulunan 427 bin 152 öğrenciden 381 bin 843'ünün yurtlara yerleştirildiğini belirterek, diğer yıllara ilişkin rakamları da şöyle sıraladı:

 

Kaynak : Milli Gazete
Erken emeklilik için 5 formül
Arınç'tan Davutoğlu öncülüğünde kurulan yeni partiye ilişkin açıklama
Başkentte şüpheli ölüm
Yargıtay 'Kaynar su'yu silah saydı
Erken hizmet birleştirmesi emekli aylığını yükseltiyor
AİHM, FETÖ üyesinin başvurusunu reddetti
Asgari ücrette kritik rakamı açıkladı
Haşim Kılıç siyasete giriyor! Adresi belli oldu

Benzer Haberler