Anasayfa » İlan » Aksaray Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Aksaray Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Aksaray Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

Tarih :
Aksaray Öğretmenevi İşçi Alım İlanı

AKSARAY ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

AKSARAY ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 26 Temmuz 2019
Yayınlanma Tarihi : 22 Temmuz 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Özel Hususlar:

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

  1. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğüne veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.
  2. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da yanlış beyanda bulunanların başvurusu geçersiz sayılacaktır. İşe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
  3. Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralama da yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
  4. Evrak teslim tarihi (29-30 Temmuz 2019) mesai bitimine kadar olup evraklarını teslim etmeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  5. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
  6. Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
  7. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.
  8. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  9. Aksaray Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde tüm çalışanlara asgari ücret uygulanmaktadır. Başvuruda bulunanların bu ücret sistemine tabi olduklarını dikkate almalıdır
  10. Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

B) Özel Hususlar:

İstenen belgeleri teslim edemeyen adaylar noter kura çekimine katılamayacaktır.

1- Alınacak personel devlet memuru olmayıp daimi işçi statüsünde çalıştırılacaktır. Öğretmenevleri yönergesi ve 4857 sayılı iş kanunu esas alınacaktır.

2- Sağlık açısından vardiyalı çalışmaya engel bir durum olmaması; buhar, toz ve kokuya karşı alerji, astım, bronşit durumunun bulunmaması gerekmektedir.

3- Garson (servis elemanı) için başvuracak kişilerin ortaöğretim kurumlarının ilgili bölümünden mezun olmaları gerekmektedir.

4- Evrak teslim tarihi 29-30 Temmuz 2019 mesai bitimine kadar olup Aksaray Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Evrak kayıt bölümüne teslim edilecektir.

Noter Kurası: 01 Ağustos 2019 saat:10:00 Aksaray Öğretmenevinde

Noter Kurası Sonuç İlanı:01 Ağustos 2019 Öğretmenevi web sitesinde aksarayogretmenevi.meb.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.

Mülakat tarihi: 02 Ağustos 2019 Aksaray Öğretmenevinde

Sonuçların İlanı: 05 Ağustos 2019 Öğretmenevi web sitesinde aksarayogretmenevi.meb.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Garson (Servis Elemanı)

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18---40 (26.07.2001 - 22.07.1979 tarihleri arasında doğan kişiler) - -
Erkek 18---40 (26.07.2001 - 22.07.1979 tarihleri arasında doğan kişiler) - -

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
AKSARAY ÖĞRETMENEVİ VE ASO MÜDÜRLÜĞÜ01.08.201910:00 - 11:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : CUMHURİYET BULVARI HASHAS MAHALLESİ 139
68100 AKSARAY MERKEZ
AKSARAY / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :SULTANHANI, GÜLAĞAÇ, ESKİL, SARIYAHŞİ, GÜZELYURT, AĞAÇÖREN, ORTAKÖY, AKSARAY MERKEZ

İrtibat Bilgileri

Adı SoyadıCENGİZ KOÇAK
ÜnvanıAKSARAY ÖĞRETMENEVİ MÜDÜRÜ
Telefon No03822132303
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 2
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı

Kaynak : SGK Rehberi
Başkandan şoföre tuvalet önünde 'selam' nöbeti!
4 parti destekledi, tarihi Libya anlaşması kabul edildi
Elon Musk kişisel servetini açıkladı
Özgeçmişinde yanlış bilgiler verdi! Hapis cezasına çarptırıldı
WhatsApp kullananlar dikkat! Yarın yasak geliyor...
Emekli için yeni zam önerisi! Seyyanen artış...
EYT kapsamında mıyım? Ne zaman emekli olurum?
Denizli'nin 4 ilçesinde AK Parti İlçe Başkanları istifa etti
Seyir halinde kendini vurdu, otomobili kaymakamın aracına çarptı
Siyasi partilerin mali denetimleri Resmi Gazete'de yayımlandı
Selamlama cezası veren başkan yardımcısı görevden alındı
Türk-İş'ten kıdem tazminatı çıkışı: 1.3 milyon kişi toplarız
AK Parti'den kadın şürası
Açık cezaevine geçiş zorlaşacak
Markette kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Torba kanun kabul edildi! İşte yeni düzenelemeler...
Cambridge Camisi yükselen İslam karşıtlığına en güzel cevap'
İlahiyat profesörü yüz kızartıcı suçtan atıldı
3 Belediye Başkanına gözaltı kararı
Çalışan anneye müjde! En az 7 bin 470 TL ödeme
Ceren Özdemir’in katilinden kan donduran sözler
Engelliye engelsiz işlem başlıyor
Belediye Başkanı maaşını derneklere aktarıyor
Hollanda'da Türk kadının feci sonu
Ceren'in katili Şırnak'ı istemeyince Van'a gönderildi
Uçakla seyahat edenler dikkat! Resmen açıklandı...
Kahramanmaraş'ta eğitime kar engeli
Altın alacaklar dikkat! İşte analistlerin yorumu...

Benzer Haberler