Anasayfa » Medya Haberleri » Son kabine kulisleri! 4 bakan dışarda kalacak iddiası...

Son kabine kulisleri! 4 bakan dışarda kalacak iddiası...

Son kabine kulisleri! 4 bakan dışarda kalacak iddiası...

Bir süredir kamuoyunda konuşulan kabine değişikliğinde sona gelindi. AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre dört bakan yeni kabinede olmayacak.

Tarih :
Son kabine kulisleri! 4 bakan dışarda kalacak iddiası...
Bir süredir teşkilat mensupları ve milletvekillerini dinleyen Erdoğan tabandan gelen tepkileri de dikkate alarak Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’ı yeni kabineye almayacağı düşünülüyor.

Gitmesi kesin gözü ile bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in de olduğu söyleniyor.

Yeniçağ'dan Muharrem Kılıç'ın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini korurken AK Parti tabanı tarafından çok sevilmesi Erdoğan’ın dikkate alacağı bir durum olarak görünüyor.

ANKET, PERFORMANS VE İSTİŞARELER BELİRLEYİCİ UNSUR OLDU

Kabine üyeleri için yaptırılan anketler ve Bakanların performans değerlendirmesi Erdoğan tarafından incelendikten sonra yaptığı istişareler sonucu ortaya çıkan tablodan hiç memnun olmadığı sızan bilgiler arasında.

Aslında kabine değişikliği için Erdoğan’ın listeyi hazırladığını, uygun bir zamanı beklediğini söyleyen Ak Parti’li yetkililer, değişiklik dört bakan ile kalmayabilir. Bir kaç isim dışında tamamen daha genç ve daha donanımlı bir bakanlar kurulu listesi ile karşılaşabiliriz. Siyasetçilerin daha ağırlıklı olduğu taban tarafından sevilen isimler yeni kabine de yer alabilir.

Kaynak : Cumhuriyet
Atina'dan tahrik: Türk köyüne asker gönderdi
Mehmet Ali Erbil hakkında flaş gelişme!
Silahını temizlerken kendini vuran polis öldü
Ankara ilk bisiklet yoluna kavuştu
Erol Mütercimler'den yeni dolar kuru tahmini geldi!
Koronavirüs felç de ediyor
Dünya, Kovid-19 aşısı içinen az 100 milyar dolar harcamalı
DSÖ'den korona virüs açıklaması: En az 100 milyar dolar lazım

Benzer Haberler