Anasayfa » Medya Haberleri » Bakan Kurum'dan açıklama: 66 bina boşaltılacak

Bakan Kurum'dan açıklama: 66 bina boşaltılacak

Bakan Kurum'dan açıklama: 66 bina boşaltılacak

Düzce'deki sel felaketine ilişkin açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, heyelan nedeniyle yıkılma riski taşıyan 66 binanın boşaltılacağını söyledi.

Tarih :
Bakan Kurum'dan açıklama: 66 bina boşaltılacak
Sel felaketi sonrası arama kurtarma ve inceleme yapmak için Düzce'ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, önemli açıklamalarda buldundu.
Kurum'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"Kayıp 7 vatandaşımızdan 5'inin cenazesine ulaşıldı. 2 kardeşimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Belediyelerimiz, AFAD ve bakanlığımız çalışmalarına devam ediyor. Buradaki süreç valimiz koordinasyonunda işletiliyor. İklim değişikliğiyle ilgili mücadele ülkemizin en önemli gündem maddesi. Dere güzergahları üzerindeki konutun taşuınma sürecini yürütüyoruz. Batı Karadeniz bölgemizde de iklim değişikliğinin ikinci etabı olan mücadeleyi sürdürme amacıyla tespitlerimize başladık. yapılması gereken her türlü adımı atacağımızı yeniliyorum.
Dere kenarındaki binaların taşınması önceliğimiz. 3 ilçe 45 köyde hasar tespit çalışması yapıldı. 319 az 45 ağır 85 yıkık bina ve 26 da istinat duvarı var. 66 bina da heyelan riski altında. Bu binaların boşaltılması sürecini yapıyoruz. Tespit çalışmaları bitince bu süreci yapacağız. Belediyelerimizin ihtiyacı olan tüm desteği vereceğiz. Afet bölgesi ilan edilmesine ilişkin talep gönderildi. Konu üzerinde çalışılıyor. Valiliğimiz zarar gören vatandaşlar için yapılması gerekenleri yapacak."


 Kaynak : Anadolu Ajansı
2019 TİS ilk toplantısı başladı
İzmir İznerji Geçici 200 İşçi Alacak
Engelliye erken emeklilik
82,75 ve 66 doğumluların emeklilik hesabı!
Erdoğan, Rize - Artvin havalimanı için tarih verdi
'15 TL'nin altından fındık satmayın'
Samsun Bafra Belediyesi 3 İşçi Alacak
MTA'da TİS imzalandı! İşte yeni zam oranları...

Benzer Haberler