Anasayfa » Medya Haberleri » Hakan Atilla Türkiye'ye gönderildi

Hakan Atilla Türkiye'ye gönderildi

Hakan Atilla Türkiye'ye gönderildi

ABD'deki FETÖ'cülerin hazırladığı iddianame ile hukuksuzca hapsedilen Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, THY'nin 19.05 uçağı ile New York JFK Havalimanı'ndan İstanbul'a gönderildi

Tarih :
Hakan Atilla Türkiye'ye gönderildi
ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutulduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türk Hava Yollarının (THY) 19.05 uçağı ile New York JFK Havalimanı'ndan İstanbul'a gönderildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Bürosu yetkililerince New York JFK Havalimanı'na getirilen Atilla, THY'ye ait "TK-02" sefer sayılı İstanbul Havalimanı'na giden uçakla 19.05'te ABD'den ayrıldı.

Hakan Atilla'yı havalimanından Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ve New York Başkonsolosu Alper Aktaş uğurladı.

Uçağın, TSİ Çarşamba günü 11.30 civarında İstanbul Havalimanı'na inmesi bekleniyor.


Atilla, 19 Temmuz'da tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison'a gönderilmişti.

Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" suçlamasından ise masum olduğuna karar vermişti.

ABD'de hukuksuzca hapsedildi

İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Hakan Atilla, 32 ay hapis cezası almıştı.

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016'da ABD'de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017'de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Kaynak : Yeni Şafak
Askerler üşümesin diye montlarını giydirdiler
İstanbul BB, Açık Veri Portalı hizmete sunuldu
Whatsapp çöktü mü? Fotoğraf gönderme sorunu yaşanıyor
Havaya serpilen kaynar su dondu
Cumhurbaşkanı Erdoğan- Putin görüşmesi başladı
800 liraya alıp 20 bin liraya satıyorlar
Çalışan emeklilerde rekor artış
Faiz yükü azaldı, konuta ilgi patladı
3000 TL maaşla KPSS şartsız belediye işçisi alınacak!.

Benzer Haberler