Anasayfa » Medya Haberleri » Meteoroloji uyardı...Sıcaklıklar 10 derece artacak

Meteoroloji uyardı...Sıcaklıklar 10 derece artacak

Meteoroloji uyardı...Sıcaklıklar 10 derece artacak

Hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkması bekleniyor. Sıcaklıkların cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak ani şekilde azalacağı ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor

Tarih :
Meteoroloji uyardı...Sıcaklıklar 10 derece artacak
Hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkması bekleniyor. Sıcaklıkların cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak ani şekilde azalacağı ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, yarın en yüksek hava sıcaklıklarının İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının perşembe günü İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı öngörülüyor.

Cuma gününden itibaren ise kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalış ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Sıcak havanın neden olabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi bulunanlar, 65 yaş üstü olanlar ve çocukların dikkatli olmaları gerekiyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
KYK yurt başvuruları başladı
Davutoğlu ve Babacan'a AK Parti'den dikkat çeken destek!
İstanbul'daki selde ölen kişinin kimliği belli oldu
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den kayyum açıklaması
Nevşehir'den acı haber: 6 ölü, 9 yaralı
Memur konfederasyonları müzakere için ek süre istedi
Öğretmene 1.171 TL ek ödeme geliyor!
Bisikletiyle Kılıçdaroğlu'na gidecek

Benzer Haberler