Anasayfa » Medya Haberleri » Palamutta işaretler iyi değil

Palamutta işaretler iyi değil

Palamutta işaretler iyi değil

Geçen sene tanesi 15 TL'den sofralara düşen palamutta bu yıl alarm zilleri çalıyor. Denizlerde av yasağının sona ereceği 1 Eylül öncesi balıkçılar, yeni sezonda palamut avından umutlu değil.

Tarih :
Palamutta işaretler iyi değil
Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, AA muhabirine, denizlerdeki av yasağının iki hafta sonra sona ereceğini anımsattı.

Balıkçıların son hazırlıklarını gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, 31 Ağustos gecesi tekne ve takımların denizlere açılmaya başlayacağını söyledi.

Arslan, işaret ve izlerin palamut için hiç de iç açıcı olmadığını belirterek, “Geçen yıl bu zamanlarda palamut avcılığı yapılıyordu. Bu sene ise balık henüz kendisini göstermiş değil. Bugüne kadar yok denecek kadar az palamut avladık.” dedi.

Karadeniz Bölgesi’ndeki birçok kooperatif başkanıyla sık sık görüşerek istişareler yaptıklarını aktaran Arslan, “Sadece bizim bölgemizde değil, diğer yerlerde de balık bulunmuyor. Aramalarımıza rağmen henüz palamudun izine rastlamış değiliz ve gelecek günler için de umudumuz bulunmuyor.” diye konuştu.

Arslan, hamsi avı için bir tahmin yapmanın erken olduğunu, bunun için eylül ayının beklenilmesinin gerektiğini de sözlerine ekledi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Arınç'tan 'yeni parti' açıklaması: Partiden bir kısım insanlar...
Teknoloji seraları için teşvik geliyor
Birinci yargı paketinin ayrıntıları ortaya çıktı
Belediye Başkanından 1982 model bıyık tarifi!
Türkiye'de bir ilk oldu! Babaya da 6 ay ücretli izin.
CHP ve SP Milletvekilleriyle FETÖ'den arananlar Berlin'de biraraya geldi
Ev kadınına çifte fırsat
Şakası yok, yüksek makamlar hasta ediyor!Ahmet ÜNLÜ yazdı.

Benzer Haberler