Anasayfa » Medya Haberleri » Türkiye'de sadece 2 kişide olacak!

Türkiye'de sadece 2 kişide olacak!

Türkiye'de sadece 2 kişide olacak!

Türkiye'de sadece 2 kişide olacak!

Tarih :
Türkiye'de sadece 2 kişide olacak!

Japon otomobil üreticisi Lexus, hibrit motora sahip LC coupe modelini Türkiye satışa sunmaya hazırlanıyor. Markadan yapılan açıklamaya göre, Ekim ayından itibaren İstanbul ve Ankara'da satışa çıkacak modelden, 2019 yılında Türkiye'ye 2 adet getirilecek. LC 500h adı ile bayilerde yerini alacak otomobil, 3.5 litre V6 benzinli motor ile elektrikli bir motorun birlikteliğinden 354 beygir güç üretiyor

Toyota bünyesindeki premium otomobil üreticisi Lexus, LC coupe modelini Ekim ayından itibaren İstanbul ve Ankara showroomlarında sunmaya başlayacağını duyurdu.

Markadan yapılan açıklamada, hibrit motora sahip olan LC 500h'nin Türkiye'ye sınırlı sayıda geleceği ve araca 2019 yılında 2 kişinin sahip olabileceği kaydedildi.

LF-FC konseptinden esintiler taşıyan otomobilde, 3.5 litre V6 benzinli motor ile elektrikli motorun kombininden oluşan bir ünite görev yapıyor. Bu birliktelik ile 354 beygir güç üreten otomobil, 0-100 km/s arasını 5 saniyede tamamlıyor.

LC500h'da yer alan yeni jenerasyon 'Multi Stage Hybrid Sistemi'nin, performans otomobilleri için özel olarak tasarlandığı bildiriliyor.

Kaynak : Haber7
7 Milyon kişiyi kapsıyor!Haberiniz olmayabilir!
Belediyeden temizlik işçisine ödül
Kontrolsüz dönen otomobile halk otobüsü böyle çarptı
Erdoğan, 'görünce kanımız dondu' dediği aile için talimat verdi
Davos Zirvesi yarın başlıyor
AK Parti'nin Meclis'e sunduğu torba teklifin tam metni!
Bu okulda yarıyıl tatili yok
Türk Telekom: Erişim sorunu çözüldü

Benzer Haberler