Anasayfa » Medya Haberleri » Ünlü yatırımcı 'Ne fiyattan bulursanız alın'

Ünlü yatırımcı 'Ne fiyattan bulursanız alın'

Ünlü yatırımcı 'Ne fiyattan bulursanız alın'

Altında uyarı! 'Ne fiyattan bulursanız alın'

Tarih :
Ünlü yatırımcı 'Ne fiyattan bulursanız alın'

Altın fiyatları daha da çıkacak: "Ne fiyattan bulursanız altın alın"

DAHA DA ÇIKACAK

Deneyimli yatırımcı Mark Mobius, son dönemde yükseliş göstererek rekor kıran altın fiyatlarının daha da çıkacağını belirterek "Ne fiyattan bulursanız altın alın" dedi.

BİR YENİSİNİ EKLEDİ

Altın fiyatları Arjantin'de yaşanan ekonomik kriz sonrası ve Türkiye'de yeni hafta ile bilirkte artış gösteren dolar kurunun etkisiyle rekor kırıyor. Altın fiyatlaru bugün 277 lira seviyesinden işlem görürken deneyimli yatırımcı Mark Mobius'tan son dönemde yaptığı altın açıklamalarına bir yenisini ekleyerek "Ne fiyattan bulursanız altın alın" dedi.

BEKLENTİ YUKARI YÖNLÜ

Bloomberg TV ile gerçekleştirdiği mülakatta merkez bankalarının para politikasında genişlemeye gitmesiyle altın alımının uzun vadede meyve vereceğini ifade eden Mobius, "altında uzun vadeli beklenti yukarı yönlü. Bunu söylememin nedeniyse para arzının yukarı yönlü olması. Açıkçası herhangi bir seviyeden altın almanız gerektiğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Altın, Fed ve diğer merkez bankalarından büyümeyi desteklemek amacıyla daha geniş politika beklentisinin etkisiyle bu ay altı yılın zirvesini gördü. ABD Hazine tahvili piyasasının ufukta resesyon göründüğünün sinyalini vermesiyle birlikte yatırımcılar altın destekli exchange traded fonlara (ETF) giriş yapıyor.

“Merkez bankalarının faizleri düşürme çabalarıyla birlikte çılgın gibi para basıyor olacaklar.” diyen Mobius, portföyün yüzde 10'unun fiziksel altına yatırılmasını tavsiye ediyor. Ünlü yatırımcı Salı günkü mülakatta altın için fiyat hedefine ilişkin bir bilgi vermedi.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler