Anasayfa » Medya Haberleri » Batman'da 4 muhtarın yerine kayyım atandı

Batman'da 4 muhtarın yerine kayyım atandı

Batman'da 4 muhtarın yerine kayyım atandı

Batman'da 4 muhtarın yerine kayyım atandı

Tarih :
Batman'da 4 muhtarın yerine kayyım atandı

Batman Valiliği, 3 mahalle muhtarı ve 1 köy muhtarını görevden alarak yerlerine görevlendirme yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi;

"Basın Duyurusu (Mazbatası iptal edilen ve Görevden Uzaklaştırılan Mahalle ile Köy Muhtarları)

1-İlimiz Merkez Çay Mahallesi Muhtarı (M.T) hakkında “terör örgütü propagandasını yapmak ve terör örgütüne üye olma” suçundan dolayı aldığı 4 yıl 2 ay hapis cezası nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığınca mazbatası iptal edilmiştir. Çay Mahallesi Muhtarlık görevini yürütmek üzere Aza Mehmet ALPYÜREK görevlendirilmiştir.

2-İlimiz Merkez Kösetarla Köyü Muhtarı (K.T) hakkında Batman 1. Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden yargılama nedeniyle İçişleri Bakanlığınca geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırılmıştır. Kösetarla köyü Muhtarlık görevini yürütmek üzere Aza Hakan TİRKİ görevlendirilmiştir.

3-İlimiz Merkez Bağlar Mahallesi Muhtarı (M.Y) hakkında Batman 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yürütülen yargılama sonucu “Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi, resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına mahkûm edildiği ve dava dosyası temiz aşamasındadır. Yürütmekte olduğu görevin hassasiyeti nedeniyle hakkında nihai karar verilene kadar Valiliğimizce 4541 sayılı Şehir ve Kasabalarda Mahalle Muhtar ve İhtiyar Heyeti Teşkiline Dair Kanun gereğince görevden uzaklaştırılmıştır. Bağlar Mahallesi Muhtarlık görevini yürütmek üzere Aza Mehmet Fatih EKER görevlendirilmiştir.

4-İlimiz Merkez Korik Mahallesi Muhtarı (İ.Ç) hakkında “Silahlı Örgüt adına suç işlemek suretiyle örgüte üye olma, görevi yaptırmamak için direnme, suçluyu kayırma, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa muhalefet etme, propaganda yapma” suçlarından Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edilmektedir. Yürütmekte olduğu görevin hassasiyeti nedeniyle hakkında nihai karar verilene kadar Valiliğimizce 4541 sayılı Şehir ve Kasabalarda Mahalle Muhtar ve İhtiyar Heyeti Teşkiline Dair Kanun gereğince görevden uzaklaştırılmıştır. Korik Mahallesi Muhtarlık görevini yürütmek üzere Batman Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Memet AVŞAR görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna Duyurulur."

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler