Toplu sözleşmede, 20 gün boyunca ne olduğu anlaşılmadı

Toplu sözleşmede, 20 gün boyunca ne olduğu anlaşılmadı

1 Ağustos'tan bu yana devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde, 20 gün boyunca hangi konularda uzlaşılıp, hangi konularda uzlaşılmadığı açıklanmalı!

Tarih :
Toplu sözleşmede, 20 gün boyunca ne olduğu anlaşılmadı
Memur-Sen ile hükümet arasındaki toplu sözleşme görüşmeleri uzlaşmazlıkla sonuçlandı. Dün hem Zehra Zümrüt Selçuk'tan hem de Ali Yalçın'dan peş peşe açıklamalar geldi.

Toplu sözleşme masasına yüzlerce teklif götüren yetkili konfederasyon Memur-Sen cephesi de konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. 20 günü aşkın süredir devam eden görüşmelerde hangi konularda anlaşılıp anlaşılmadığı kamuoyu tarafından bilinmiyor. Üstelik hakem heyeti ile devam edecek olan süreçte hangi konuların hakem heyetinde görüşülüp görüşülmeyeceğine ilişkin de bir açıklama yapılmış değil.

Bakan Selçuk dün akşam yaptığı açıklamada önceki toplu sözleşmelerde kazanılan hakların aynen korunacağını söylerken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise "Konfederasyonumuz ve yetkili sendikalarımızca masaya sunulan tekliflerden azımsanmayacak bir bölümü Kamu İşveren Heyeti'nce kabul edilmesine rağmen hiçbir teklif kabul edilmemiş gibi tutanak tutuldu." demişti.

20 gündür masada konuşan konular ve maddelerin yok sayılması anlamına gelen bu durum karşısında ise Memur-Sen sessizliğini koruyor.


Kamu görevlileri Çalışma Bakanlığının, Memur-Sen'in ve Yetkili 11 Sendikanın konuyla ilgili açıklama yapmasını bekliyor.

Memurlar.Net - Özel
Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Kaynak : Memurlar.Net
Küresel ekonomide düşük faiz dönemi
Taşeronda askerlik sonrası kadroya geçiş için dikkat!
Bakkalın 33 bin liralık veresiye defterini gizli hayırsever satın aldı
Afyonkarahisar Şuhut SYDV 2 personel alacak
Mersin Tarsus İmar Geçici 25 İşçi Alacak
İmamoğlu'ndan Necip Fazıl'ın oyunları yasaklandı açıklaması
Japon geline Türk usulü düğün
Doktorlara Suriye sınırında görev
Memurun 4+4 zammına geciken tepki! Asla kabul edilemez...

Benzer Haberler