Anasayfa » Medya Haberleri » Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatılan çocuk evinde kalan çocukların mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı

Tarih :
Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, "Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak hizmet veren 11 'Çocuk Koruma Evi' hizmetlerinin belediye tarafından sonlandırılmasının söz konusu olması üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak burada kalan 47 çocuk ve gencimizin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır.

Söz konusu evlerde kalan 24 çocuk ve 8 reşit gencimiz olmak üzere toplam 32 kişinin sosyal incelemesi tamamlanmıştır. Çocuklarımızdan 2'si için bakım, 1'i için danışmanlık, 2'si için eğitim tedbiri alınması öngörülmekte olup, 4 çocuğumuza da sosyo-ekonomik destek verilmesi planlanmaktadır. 7 çocuğumuzun aileleri Ankara dışında ikamet ettiği için söz konusu illere sosyal inceleme yapılması için gerekli bildirimde bulunulmuştur. Çocuklarımızın durumlarıyla ilgili sosyal incelemeler tamamlanarak, gerekli tedbirler ivedilikle alınacaktır" denildi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Komisyonunda kabul edilen metne göre kimler çift maaş alabilecek?
Hüsnü Mübarek öldü, ardında zulüm ve ölüm bıraktı
O bankadan emekliye 2.250 TL pormosyon müjdesi!
Fransa'da korona virüsten ilk Fransız öldü
İBB’den ‘yüzde 35 zam’ açıklaması
Çanakkale Kentsel Hizmetler 14 İşçi Alacak
Kabul edildi! Çift maaş alabilecekler...

Benzer Haberler