Anasayfa » Medya Haberleri » Oteller fulledi evlere hücüm

Oteller fulledi evlere hücüm

Oteller fulledi evlere hücüm

Oteller fulledi evlere hücüm

Tarih :
Oteller fulledi evlere hücüm

Alanya, Çeşme, Bodrum, Marmaris gibi gözde tatil beldelerinde oteller yüzde 100 doluluğa ulaşınca, tatil evlerine olan ilgi 100 kat arttı.

Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinde yaz sezonunda otellerdeki doluluk yüzde yüze ulaştı. Otellerde yer bulamayan tatilcilerin alternatifi ise tatil evleri oldu. Konut sahibi Türk vatandaşlarının yanı sıra ilçede mülk sahibi yabancılar da tatil dönemleri dışında evlerini kiraya veriyor. Bölgedeki, turizm acentelerinden edinilen bilgiye göre, bu tip evlere olan talep 100 kat arttı.

OTELLERLE YARIŞIYOR

Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDER) Başkan Yardımcısı Ali Özsoy, günlük ve haftalık kiralanan tatil evlerinin popülerliğinin her geçen gün arttığını söyledi. Alanya’nın turizmde popüler olmasından dolayı bölgede tatil evlerinin önem kazandığını aktaran Özsoy, söz konusu evlerin neredeyse oteller kadar tercih edildiğini dile getirdi.

UYGUN VE KONFORLU

Otellerin bu yaz yüzde yüz doluluğa ulaşmasının tatil evlerine ilgiyi daha da artırdığını anlatan Özsoy, uygun fiyatının yanı sıra daha mütevazı yaşam şekli ve rahatlık için evlerin kiralandığını söyledi. Tatil evlerinin otellere göre oldukça ucuz olduğuna değinen Özsoy, Anadolu’dan gelen kalabalık aileler için evlerin çok daha uygun ve avantajlı olduğunu ifade etti.

Kaynak:Güneş

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler