Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak

Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak

Tarih :
Memur-sen, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacak
Memur-Sen Konfederasyonu, 26 Ağustos (Pazartesi) 81 ilde, “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları gerçekleştirecek.

1 Ağustos’ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna taşınmıştı.

Memur-Sen, 20 gün boyunca yoğun bir emekle yapılan pazarlıkta üzerinde uzlaşılan maddelerin Kamu İşvereni tarafından hiç görüşülmemiş ve uzlaşılmamış gibi kabul edilerek Hakem Kuruluna götürülmesine çeşitli vesilelerle tepki göstermişti.

Toplu Sözleşmede masanın yetkili konfederasyonu olarak Memur-Sen, 5 milyondan fazla kamu görevlisi ve emeklisini doğrudan, aileleriyle birlikte 20 milyon, tesir ettiği alan itibariyle 82 milyon insanı etkileyecek olan bu süreçte kamu görevlilerinin haklı beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları düzenleme kararı aldı.

81 ilde gerçekleştirilecek olan basın açıklamalarıyla 5 milyonu aşkın kitleyi temsil eden Memur-Sen Teşkilatlarının kamu görevlilerinin haklı beklentilerini ve itirazlarını tüm Türkiye’ye haykıracağı basın açıklamaları 26 Ağustos Pazartesi Günü Saat 12.00'da gerçekleştirilecek.

Kaynak : SGK Rehberi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın acı kaybı!
Merkez Bankası'ndan 'dolar' kararı
Bu hafta hangi yatırım aracı kazandırdı
'Kenger sakızı' geçim kaynağı oldu
Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü
Küçük Leyla'nın amcası da tutuklandı
Kavanoz kapağı neden yok satıyor?
Commerzbank 4 bin 300 kişiyi işten çıkaracak!

Benzer Haberler