Anasayfa » Medya Haberleri » Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimlere yer yok

Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimlere yer yok

Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimlere yer yok

AK PARTİ’nin olağan kongresini bir yıl erkene çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlardaki değişimde yeni bir strateji izleyecek.

Tarih :
Babacan ve Davutoğlu’na yakın isimlere yer yok
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ bağlantısı bulunan ve yeni parti kurucuları Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yakın isimleri liste dışında bırakacağı iddia edildi.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, Erdoğan’ın önceki gün yapılan MKYK toplantısındaki açıklamalarıyla değişimin nasıl olacağı yönünde mesaj verdiği kaydedildi. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, “Ahbap çavuş ilişkisi içinde olmayacak, bu işleri en iyi yapacak kişileri bulacağız. Önümüzde geniş bir süre var” dedi. Erdoğan, partisinin 18. yıldönümü toplantısında da “Hedef şu, kanaat önderleri kimlerse, bunları seçip çıkartmak ve kadromuzu bu kanaat önderleriyle güçlendirmektir. Bunu hep beraber yapacağız. ‘Ben şurada yoktum, ben burada yoktum’ olmaktan öte ‘Burası filancaya layık’ daha da ileri gidiyorum, bize Ömer’ler lazım” diye konuştu.

Komisyon formülü
Kongre sürecinde delege, belde, ilçe ve il yönetimlerinde yer alacak isimlerin belirlenmesi için özel çalışma yapılacak. FET֒den parti teşkilatlarına sızmaların önlenmesi için listelere girecek kişilerle ilgili tarama yapılacak. Babacan ve Davutoğlu ile bağlantılı kişilerin listelere girmesi önlenecek. Tüm bu önlemler için komisyon oluşturulması formülü üzerinde duruluyor.

Kaynak : Milli Gazete
Belediyenin zabıta aracına haciz konuldu
Gün sonu döviz fiyatları
DKK Gölcük Bakım Onarım İşçi Alım İlanı
Afyonkarahisar Kocaöz Taşımacılık Geçici 2 İşçi Alacak
Bakan Soylu'dan 'koronavirüs' açıklaması
Benzinin litre fiyatına 10 kuruş indirim
Sağlık Bakanlığı Sıhhat Projesi Kapsamında 3 Personel Alacak
Yerli oto bataryasına lityum tesisi geliyor

Benzer Haberler