Anasayfa » GSS » Mansur Yavaş’tan EYT’lileri şoka sokan açıklama!

Mansur Yavaş’tan EYT’lileri şoka sokan açıklama!

Mansur Yavaş’tan EYT’lileri şoka sokan açıklama!

Tarih :
Mansur Yavaş’tan EYT’lileri şoka sokan açıklama!

Beldiye seçim çalışmalarında da EYT'lilere prim sözü veren ama seçimlerden 6 ay geçmesine rağmen herhangi bir icraat yapamayan Mansur Yavaş, Ankara’daki EYT mitinginde yaptığı konuşmada EYT’lilerin verdiği mücadeleyi desteklediğinin altını çizerek EYT’lilerin Genel Sağlık Sigortası primlerinin çözüm yerinin Meclis olduğunu ima etti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Ankara'da bir mitingi düzenledi. Binlerce EYT'linin katıldığı Tandoğan'daki mitinge Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir konuşma yaparak; “Sadece Meclis’i beklemek yerine EYT’lilerin herhangi bir talepleri olursa yardım yapmak boynumuzun borcudur demiştik. Ama anlışalmaz bir şekilde hala bize soruyorlar ‘EYT’lilerin işleri ne olacak diye.’ EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum dedi.

Seçimlerde verdiği sözü unutan Yavaş'ın "EYT’lilerin haklı mücadelesini desteklerken inşallah bir an önce TBMM bu işi çözer temennisinde bulunmak istiyorum" ifadesi EYT'lileri şaşırttı.

Bizde soralım; Sayın Yavaş, EYT'lilerin duygularıyla oynayarak seçim esnasında yapamayacağınız sözü vererek şimdi de topu Meclise atmanız ayıp değil mi? Bu işin Meclisin işi olduğunu öğrenmeniz için 6 ay mı geçmesi lazımdı?

Birçok gazete EYT'lileri kandırmaya devam ediyor

Başta sözcü gazetesi olmak üzere birçok gazete "Mansur Yavaş’tan EYT’lilere prim sözü" başlı haberleriyle adeta EYT'lilerle dalga geçti. Acaba Yavaş'ın söylediklerini anlamaktan acizler mi? Yazık değil mi, Yavaş bu işi Meclis çözer diyor, gazeteler Yavaş söz verdi diyor.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler