Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu

Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu

İhaleye fesat karıştırmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "hazine arazilerinden menfaat sağlamak" iddiasıyla aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı

Tarih :
Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu
Kahramanmaraş merkezli iki ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu 9 kişi yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, "İhaleye fesat karıştırmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "hazine arazilerinden menfaat sağlamak" iddiasıyla 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu T.K, T.A, M.T, S.S, K.C, H.G, B.Ö, M.Ş. ve A.U. gözaltına alındı.

Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


Zanlıların, kamuya ait imara açılmayan hazine arazilerini menfaat sağladıkları kişilere ucuz bedelle sattıkları, usulsüz ihale şartıyla menfaat sağlayarak belediye ve kamu ihalelerini kendi yakınlarına verdikleri iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Yüz binlerce kişiye ayda bin 460 lira maaş
Emeklinin banka promosyonu nasıl artar?
Apartman görevlisinin primi devletten
3600 yazısı alan tekrar çalışabilir mi?
İşten çıkartılan 81 işçi salı günü işbaşı yapacak!
13 milyona yakın emeklinin gözü promosyonda
Müşteri hakkını ihlal edene 1 milyon TL ceza
Yıpranmada 'basın kartı' şartı kalkıyor

Benzer Haberler