Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu

Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu

İhaleye fesat karıştırmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "hazine arazilerinden menfaat sağlamak" iddiasıyla aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı

Tarih :
Kamu görevlilerininde aralarında olduğu 9 kişiye yolsuzluk operasyonu
Kahramanmaraş merkezli iki ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu 9 kişi yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, "İhaleye fesat karıştırmak", "resmi belgede sahtecilik" ve "hazine arazilerinden menfaat sağlamak" iddiasıyla 9 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında kamu görevlileri ve iş adamlarının da bulunduğu T.K, T.A, M.T, S.S, K.C, H.G, B.Ö, M.Ş. ve A.U. gözaltına alındı.

Şüpheliler sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


Zanlıların, kamuya ait imara açılmayan hazine arazilerini menfaat sağladıkları kişilere ucuz bedelle sattıkları, usulsüz ihale şartıyla menfaat sağlayarak belediye ve kamu ihalelerini kendi yakınlarına verdikleri iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Kredi faiz oranları ne kadar?İşte son durum...
DSP'de olağan kurultay 15 Aralık'ta
Karamollaoğlu'ndan Babacan ve Davutoğlu hamlesi!
CHP'den ihraç edilmişti, parti kurmaya hazırlanıyor
Kabine değişikliğiyle ilgili son kulisi açıklıyoruz!
Aşı gribe bağlı ölümlere kalkan oluyor
SAROS’tan çarpıcı yeni parti anketi
Mardin'de PKK'nın döşediği EYP infilak etti: 1 ölü

Benzer Haberler