Anasayfa » Medya Haberleri » Yumurta devi konkordato ilan etti

Yumurta devi konkordato ilan etti

Yumurta devi konkordato ilan etti

Yumurta devi konkordato ilan etti

Tarih :
Yumurta devi konkordato ilan etti

Ekonomik kriz tavuk ve yumurta sektörünü de etkilemeye başladı ve sektörün önde gelen yumurta devi konkordato ilan etti.

Ekonomik kriz tavukçuluk sektörünü de etkilemiş, ve sektörün önde gelen firmaları konkordato ilan etmişti.

Özellikle Irak hükümetinin yumurta ithalatını durdurma kararından dolayı yerli şirketlerin iflasa sürüklendiği gündeme gelmişti. Gaziantep Yumurta Üreticileri Birliği(GYÜB) Başkanı Kenan Uygur, sektörde iflasların ve konkordato başvurularının başladığını aktarmıştı. Beklendiği gibi konkordato haberleri gelmeye başladı. Sektörün üretim üslerinden olan Konya'da faaliyet gösteren yumurta devi konkordato ilan etti.

Konya'nın önde gelen yumurta firmalarından birisi konkordato ilan etti. Edinilen bilgilere göre; firmaya konkordato komiseri olarak Ahmet Bulca atandı. Konkordato ile ilgili mahkeme kararı, ilan.gov.tr'de de yer aldı.

Açıklama şu şekilde:

"Mahkememizde görülen konkordato davasının yargılaması sırasında, 2004 s. İİK.nin 289/3. maddesi gereğince, Konya Ticaret Sicil Müdürlüğü'nün **** sicil sırasında kayıtlı davacı BARANOKLAR TAVUKÇULUK GIDA YEM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ'ne 04/09/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 YIL SÜREYLE KONKORDATO KESİN MÜHLETİ VERİLMESİNE ve Konkordato geçici komiseri olan AHMET BULCA'nın bugünden itibaren Konkordato komiseri olarak görevine devam etmesine karar verildiği İLAN olunur."

Kaynak : Milli Gazete
Mide küçültme ameliyatı sonu oldu
Bu ilçede çocuklara her şey ücretsiz
Emeklilik yaşı 65'e mi çıktı? Kimler 65 yaşında emekli olacak?
MHP'de Arınç tasfiyesi: Başkan görevden alındı
Adnan Oktar suç örgütü davası yarın başlanıyor
Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! Bugün başladı, zorunlu
İşsizlik rakamları açıklandı! 4 milyon 253 bin kişi iş arıyor...
Turizm devi iflasın eşiğinde

Benzer Haberler