Anasayfa » Medya Haberleri » Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı

Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı

Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine getirttiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na, Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarma girişimine çok sert çıktı

Tarih :
Tunç Soyer kendi vakıf şirketine 8 milyon TL aktardı
AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İzmir'deki skandala tepki gösterdi. Alpay Özalan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kendisinin yönetim kurulu başkanı olduğu ve en son kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine, danışmanı Güven Eken'i de müdürlüğüne getirttiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na (İZTAV), Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarmaya çalışmasına sert çıkarak, "Büyükşehir bünyesinde tanıtımı yapabilecek birim ve şirketler var. Neden vakıf?" dedi.

Alpay Özalan'ın o paylaşımı: Tunç Soyer, kendisinin başkanı olduğu ve kardeşi Onur Soyer'i genel sekreterliğine getirdiği İzmir Turizm Tanıtma Vakfı'na (İZTAV); Büyükşehir bütçesinden 8 milyon 948 bin lira aktarmaya çalışıyor. Büyükşehir bünyesinde tanıtımı yapabilecek birim ve şirketler var. Neden vakıf?

Kaynak : Memurlar.Net
Memura her ay 561 lira aile parası
8 ana başlık, 36 konu! Revizyon Erdoğan'a sunuldu...
Esed genel af ilan etti
Gurbetçi çocuklarına vatandaşlık geliyor
İşte kredi faizlerinde son durum!
FETÖ'den ihraç edilip, beraat edenler için çalışma yapılıyor
Valilik taksiye yapılan zammı çok buldu, indirime gitti

Benzer Haberler