Anasayfa » Medya Haberleri » Boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu

Boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu

Boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ile Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin denetimlerinde, boy yasağına uygun olmayan yaklaşık 6,5 ton balığa el konuldu.

Tarih :
Boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu
İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ekipler, Gürpınar Su Ürünleri Hali'nde ortak denetimler gerçekleştirdi.

Gece yarısı yapılan denetimlerde, boy ölçülerine uymayan 444 kasa istavrit, 3 orkinos ve 6 kasa kefalden oluşan yaklaşık 6,5 ton balığa el konulurken, yasaklara uymayan kişilere idari para cezası uygulandı.

Ayrıca, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı kontrol tekneleriyle Marmara Denizi'nde yasa dışı yapılan ışıkla avcılığa yönelik denetimler, 7 gün 24 saat esasına göre rutin olarak devam ediyor. Bu çerçevede, 10 günlük denetimlerde, yasa dışı ışıklı avcılık yaptıkları gerekçesiyle 4 balıkçı gemisine cezai işlem uygulandı.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca da sürdürülebilir balıkçılığın ve kurallara uygun avlanmanın yapılabilmesi için denetimlerin ciddiyet içerisinde sürdürüleceğini belirterek, denizlerde balığın bol ve bereketli olması için tüm tedbirlerin alındığını kaydetti.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Veznedarlık kadrosuna vekalet ediyorum vekalet ücreti ödenmiyor
Mardin'de PKK'nın döşediği EYP infilak etti: 1 ölü
Anne babalar dikkat! Ödemek zorunda değilsiniz
İBB'de işten çıkarılan işçiler vatandaşlarla bir araya geldi
DSP'de olağan kurultay 15 Aralık'ta
CHP'den ihraç edilmişti, parti kurmaya hazırlanıyor
Aşı gribe bağlı ölümlere kalkan oluyor
Kredi faiz oranları ne kadar?İşte son durum...

Benzer Haberler