Anasayfa » Medya Haberleri » İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti Akhisar Teşkilatı, CHPli Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak protokolüne uymadığını öne sürerek, belediye binası önünde eylem yaptı.

Tarih :
İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...
iYİ Parti Manisa İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun, iki parti arasındaki protokole rağmen belediye kadrosunda İYİ Partililere yer vermediği belirtildi.

Dutlulu'ya tepki gösteren parti mensuplarının belediye önünde toplandığı bildirilen açıklamada, daha sonra üzerinde "Adalet" yazılı siyah çelengin belediye binasına bırakıldığı kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak ruhuna aykırı davrandığını savundu.

Kındıroğlu, şunları kaydetti:

''Akhisar Belediyesine üçüncü belediye başkan yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır emek verdiğimiz ittifakın sarsıldığını ve verilen sözlerin de tutulmadığını görüyoruz. Bu aynı zamanda siyasi etik ve dürüstlüğe de sığmaz. Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütünü kınıyorum.''

Kaynak : Haber7
İmamoğlu: Geç kalanlar çok üzülecek
Yıllık iznim hangi ayda 30 güne çıkacak?
Türkiye'nin 3 büyük barajında enerji üretimi yüzde 106 arttı
İşte milyonların konuştuğu Hasan'ın son hali
Ekmekte zam tartışması Federasyon ile İBB'yi karşı karşıya getirdi
İzmir Orduevleri Müd. İşçi Alım İlanı
Elazığ'da korkutan deprem
'Ekonomiyi kurtarabilir mi?' Atilla Yeşilada yazdı...

Benzer Haberler