Anasayfa » Medya Haberleri » e-ihalenin kapsamı genişletildi

e-ihalenin kapsamı genişletildi

e-ihalenin kapsamı genişletildi

Yalnızca açık ihale usulüyle gerçekleştirilenlerde kullanılabilen e-ihale, tüm ihale usullerinde geçerli olacak. BOTAŞ tarafından enerji arz güvenliği kapsamında gerçekleştirilecek yapım işi ve mal alımı ihalelerinde, teklifler yabancı para birimleri cinsinden de verilebilecek

Tarih :
e-ihalenin kapsamı genişletildi
Halihazırda yalnızca açık ihale usulüyle gerçekleştirilen ihalelerde kullanılabilen e-ihale, diğer ihale usullerinde de kullanılabilecek.

Kamu İhale Kurumunun konuya ilişkin yönetmelik değişiklikleri Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu değişikliklerle halihazırda yalnızca açık ihale yöntemiyle yapılanlarda kullanılabilen e-ihalenin, tüm usullerde gerçekleştirilebilmesi mümkün hale getirildi.

Böylece, hem idareler hem de istekliler için önemli ölçüde zaman ve kaynak tasarrufu sağlayan e-ihalenin kullanımı yaygınlaştırılarak kamu alımlarında verimliliğin artırılması hedefleniyor.


Diğer değişikliklerle de ihalelerde aday ve isteklilerin yeterliklerini, buna ilişkin bilgi ve belgeleri bulunduran sertifikalarla belgeleyebilmesine imkan sağlandı. Bu sayede ihale süreçlerindeki iş ve işlem yükünün azaltılarak, standardizasyonun sağlanması amaçlanıyor.

Öte yandan, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından enerji arz güvenliği kapsamında gerçekleştirilecek yapım işi ve mal alımı ihalelerinde teklifler, Hazine ve Maliye Bakanlığının uygun görüşü alınmak kaydıyla yabancı para birimleri cinsinden de verilebilecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Küresel fonlar, altın yatırımında rekor kırdı
Sendika başkanı maaşını açıkladı!
Barış Pınarı'nın öncü kuvveti Suriye Milli Ordusu
Yanıltıcı fotoğrafla rezervasyona 'ücret iadesi' kararı
7 bin polis alımı başvuruları bugün başlıyor!
Yarın başlıyor! Her ay 650 lira...
Sondaj parselinde sular ısınıyor
Sen misin müşteriden fazla para alan! Bakın şimdi ne halde

Benzer Haberler