Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğanlı gazete koleksiyonu yaptı odada yer kalmadı!

Erdoğanlı gazete koleksiyonu yaptı odada yer kalmadı!

Erdoğanlı gazete koleksiyonu yaptı odada yer kalmadı!

Erdoğanlı gazete koleksiyonu yaptı odada yer kalmadı!

Tarih :
Erdoğanlı gazete koleksiyonu yaptı odada yer kalmadı!

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi'nde çalışan Hasan Kurucan isimli vatandaş, 17 yıldır hayranı olduğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yer aldığı gazete, dergi, kitap ve broşürleri biriktiriyor. "Dergi, afiş, broşür, kitap ne varsa takip edip almaya başladım. Sonunda da bir odaya sığmayacak kadar arşiv oldu." diyen Kurucan, 2010 yılına kadar küpür kesip biriktirdiğini bu tarihten sonra ise gazetelerin tamamını arşivlemeye başladığını anlattı.

AK Parti’nin iktidara geldiği dönemde Almanya’da yaşayan Hasan Kurucan, burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bulunduğu Alman gazetelerini almaya başladı.

2002’DE KÜPÜRLERLE BAŞLADI

İlk önce Erdoğan’ın haber ve fotoğrafların yer aldığı küpürleri keserek klasörde arşiv yapmaya başladığını belirten Kurucan, “3 Kasım 2002’den bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili gazete arşivlemeye başladım. Çünkü o zaman gördüm ki tek başına ve güçlü bir çoğunlukla iktidara gelmiş ve güzel işler yapmaya başlamıştı. Bundan dolayı da bir sevgi oluştu içimde Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı. Daha sonra günlük gazeteler ve dergiler alıp bunların kupürlerini, resimleri, önemli köşe yazılarını keserek Cumhurbaşkanımızla ilgili haberleri arşivlemeye başladım. Önce dosya halinde arşivliyordum, daha sonra gazeteleri sayfa sayfa ayırdım. 2010’a kadar bu şekilde devam ettim” diye konuştu.

ODADA YER KALMADI

2010’dan sonra gazeteleri tamamen ayırmaya başladığını, 15 Temmuz, seçim gibi özel günler hemen hemen tüm gazeteleri almaya çalıştığını kaydeden Hasan Kurucan şöyle devam etti: “Dergi, afiş, broşür, kitap ne varsa takip edip almaya başladım. Sonunda da bir odaya sığmayacak kadar arşiv oldu. Bu şekilde hâlâ devam ediyor. Günlük 2, 3, 4 gazete alır okurum iş yerinde buraya getiririm. Abone olduğum özel 2- 3 tane aylık ve haftalık çıkan dergiler var. Ben maddi yönden bakmıyorum zaten düşünmüyorum, imkanlarım dahilinde günlük gazetelerimi alıyorum, dergimi, kitabımı alıyorum. Aylık 150-200 TL gibi meblağ çıkıyor.”

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler