Anasayfa » Medya Haberleri » Af yasasında yeni iddia!

Af yasasında yeni iddia!

Af yasasında yeni iddia!

Af yasasında yeni iddia!

Tarih :
Af yasasında yeni iddia!

On binlerce hükümlü ve ailesinin beklediği af yasası meclise geliyor. MHP'nin yeni af yasası teklifini Ekim ayında TBMM gündemine sunacağı iddia edildi.

Atilla Güner'in sunduğu Akşam Postası programında aktarılan kulis bilgisine göre, MHP'nin af teklifinin ekimin ilk haftasında çıkması bekleniyor.

Seçim öncesi MHP ceza evlerinde indirim öngören bir teklif sunmuş ancak AKP tarafından uygun görülmemişti.

Ankara kulislerinden en son edinilen bilgilere göre ise, af teklifi ekim ayının ilk hastasında Meclis'le görüşülerek çıkacak.

Bilgiye göre, MHP 5 yıl ceza indirimi istiyor. Yani tahliyesine beş yıl olanların tahliye edilmesini ve infazın durdurulmasına dönük bir talebi var. AKP ise bunun 4 yıl olmasını istiyor.

BAHÇELİ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli binlerce mahkum ve mahkum ailesinin merakla beklediği ceza indirimi af yasasına ilişkin önemli yaptığı açıklamada "Yasa geldiği zaman bizim arkadaşlarımızın hazırlıklarını 49 milletvekili olarak önereceğiz. Çıkartma imkanını bulabilirsek çıkartacağız. Bulamazsak parlamentodaki partiler kendi aralarında uyum sağlasın çıkartsın diyeceğiz. Yol gösterici görevimizi yapacağız inşallah." demişti.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler