Anasayfa » Medya Haberleri » CHP Eskişehir il yönetimine kayyum atandı

CHP Eskişehir il yönetimine kayyum atandı

CHP Eskişehir il yönetimine kayyum atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi, partinin il yönetimine 45 günlük süreçte yapılacak olağanüstü kongreye kadar 3 kayyum atanmasına karar verdi

Tarih :
CHP Eskişehir il yönetimine kayyum atandı
Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesinde partinin iki eski yöneticisinin açtığı davanın üçüncü duruşmasına, davacı eski CHP İl Başkanı Rabia Akman ile taraf avukatları katıldı.

Davalı tarafın avukatı, parti tüzüğünün 24/6 maddesi gereğince seçime 6 ay kala atanan yönetim geçici olmadığından, olağan kongreye kadar devam etmesi gerektiğini söyledi. Avukat, il yönetimine kayyum atamasının gerçekleştirilmemesi gerektiğini savundu.

Davacı taraf avukatı ise 2007'de İzmir 7. Sulh Hukuk Mahkemesinde CHP'nin İzmir Konak ilçe yönetimine kayyum atanmasını örnek gösterdi.

Mahkemenin hakimi, partinin 45 gün içinde gerçekleştirilecek olağanüstü kongresine kadar üç üyenin görevlendirilmesi talebini kabul ederek, il yönetimine Yahya Çelik, Şuayip Çapar ve Hikmet Bingül'den oluşan heyetin atanmasına karar verdi.


Eski CHP İl Başkanı Rabia Akman ve Butay Erdoğan, il yönetiminin hukuksuz bir biçimde görev başında olduğu iddiasıyla, kayyum atanması talebi ile mahkemeye başvurmuştu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Yeni işçiler TTK'ya taze kan oldu
Başkent'te 'çok gizli' mahkeme
19 Farklı Şehir ve kurum 76 personel alımı yapıyor
Sevgi gösterilerimizde menfaat odaklıyız!
24 Ekim 2019'dan önemli gündem başlıkları
Kamu binalarının etkin kullanımı için harekete geçildi
NBA'in en çok kazananı yine LeBron James
Trump'ın konuşmasıyla dolar 5.72 liraya geriledi

Benzer Haberler