Anasayfa » Medya Haberleri » Sosyal medyadan bu notu paylaşmıştı...Konya'da yakalandı

Sosyal medyadan bu notu paylaşmıştı...Konya'da yakalandı

Sosyal medyadan bu notu paylaşmıştı...Konya'da yakalandı

Konya Valiliği, bir kağıda Arapça "Halife Ebu Bekir el Bağdadiye hediye. Allah onu korusun. Türkiye Konya vilayeti, Furkan kurumu yakında inşallah" yazıp fotoğrafını paylaşan IŞİD terör örgütü üyesi Suriyeli bir kişinin yakalandığını açıkladı

Tarih :
Sosyal medyadan bu notu paylaşmıştı...Konya'da yakalandı
Geçen pazartesi günü, IŞİD lideri Ebu Bekir el Bağdadi'ye ait olduğu iddia edilen ses kaydının ortaya çıkmasının ardından, bir kağıda Arapça 'Halife Ebu Bekir el Bağdadiye hediye. Allah onu korusun. TürkiyeKonya vilayeti, Furkan kurumu yakında inşallah' yazılı, Alladdin Tepesi'nden Konya'yı gösteren bir fotoğraf paylaşan kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Olayla ilgili Konya Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "16.09.2019 Pazartesi günü üzerinde Arapça 'Yakında İnşallah' ibareli DEAŞ Terör Örgütü yanlısı yazılar bulunan kağıt ile ilimiz Alladdin Tepesi bölgesinde fotoğraf çekerek sosyal medya üzerinden paylaşan şahıs, 17.09.2019 tarihinde güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmış olup, şahsın anılan terör örgütü ile iltisak ve irtibatlarına yönelik çalışmalara devam edilmektedir" denildi.

Şüpheli, gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Kaynak : Cumhuriyet
Sevgi gösterilerimizde menfaat odaklıyız!
Hem cerrah hem hukukçu hem dekan hem müdür
Erciyes Dağı'na mevsimin 4. kar yağışı oldu
19 Farklı Şehir ve kurum 76 personel alımı yapıyor
Boydak Holding'in ismi değiştiriliyor
E-Kimlik'teki bilgiler nasıl korunacak?
HSK açıkladı!İşte liste...

Benzer Haberler