Anasayfa » Medya Haberleri » Dev şirketlerden sonra bir konkordato da vatandaştan!

Dev şirketlerden sonra bir konkordato da vatandaştan!

Dev şirketlerden sonra bir konkordato da vatandaştan!

Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle dev şirketler peş peşe konkordato ilan ediyor. Şirketler gibi vatandaşlar da konkordato ilan edebiliyor. Kocaeli'de bir vatandaş konkordato ilan etti.

Tarih :
Dev şirketlerden sonra bir konkordato da vatandaştan!
Türkiye'de yaşanan ekonomik kriz sonrası iflası ertlemek için konkordato kelimesi hayatımıza girmişti. Konkordato, borçlarını ödeyemeyen şirketlerin mahkeme aracılığıyla iflaslarını ertelediği, hacizlere karşı koruma zırhı kazandıkları ve borçlarını yapılandırdıkları bir gerçeklik olarak ekonomimiz de yer alıyor.

Dev şirketler peş peşe konkordato ilan ediyor. Şirketler gibi vatandaşlar da konkordato ilan edebiliyor. Kocaeli'de bir vatandaş konkordato ilan etti. Vatandaş hakkında bir yıllık konkordato kesin mühleti kararı verildi.

Kocaelili Harun Demibilek, konkordato ilan etmek için bir süre önce Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapmıştı.

Mahkeme tarafından Harun Demirbilek’e geçici mühlet kararı verilmişti. Geçici mühlet kararının dolmasının ardından dava yeniden görüldü ve Harun Demirbilek hakkında bir yıllık konkordato kararı verildi.Söz konusu mahkeme kararında ise şu ifadelere yer verildi:

“Davacı HARUN DEMİRBİLEK tarafından mahkememizde açılan konkordato davası nedeniyle; 30022311822 kimlik numaralı HARUN DEMİRBİLEK hakkında konkordato kapsamında 1 yıl kesin mühlet kararı verilmiş olup İcra İflas Kanununun 288/2 maddesi uyarınca bu kararın ilanı gerekmekle; Davacı şirket hakkında 11/09/2019 günü saat 11:05 itibariyle konkordato kapsamında bir yıl süreyle kesin mühlet verilmiş olup Cavit İyican konkordato komiseri olarak atanmış ve İİK'nun 288/2 maddesi ve ilgili maddeleri çerçevesinde kesin mühlet kararı ve konkordato komiseri atandığının ilanına karar verilmiştir."

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler