Anasayfa » Medya Haberleri » Yüksekova'dan ABD'ye uzanan başarı öyküsü

Yüksekova'dan ABD'ye uzanan başarı öyküsü

Yüksekova'dan ABD'ye uzanan başarı öyküsü

Yüksekova'dan ABD'ye uzanan başarı öyküsü

Tarih :
Yüksekova'dan ABD'ye uzanan başarı öyküsü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ikamet eden Özlem Sakar, büyük bir başarı ile ABD tarafından az sayıda öğrenciye verilen Fullbright yüksek lisans bursunu kazandı

İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan İsmet Alkan Anadolu Lisesini tamamladıktan sonra Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Sakar, Erasmus programıyla bir süre İngiltere'de eğitim aldı.

Daha sonra ABD tarafından Türkiye'de az sayıda öğrenciye verilen Fullbright yüksek lisans bursunu kazanan Özlem Sakar, "İsmet Alkan Anadolu Lisesi mezunuyum. Işık Üniversitesi Psikoloji Bölümünü tam burslu okudum. Sonrasında İngiltere'de bir yıl Erasmus öğrencisi olarak kaldım ve dönüp okulumu 3.73 ortalamayla bölümden derece alarak bitirdim. Sonra Amerika'da yüksek lisans yapmak için Fulbright bursuna başvurdum ve kabul edildim. Önümüzdeki yıl yüksek lisansa başlıyorum. Bunun dışında bazı medya grupları maddi açıdan sıkıntım olduğunu yazmışlar, haberi süslemek için ama öyle bir durum söz konusu değil. Babam mahalle esnafı ve tüm birikimini beni ve kardeşlerimi okutmak için harcadı. Yani maddi sıkıntı yaşamadım. Eğitimimi tamamladıktan sonra doğunun çocukları ve gençleri için büyük azimle çalışacağım" dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Sürücü kursları 'katı önlemlerle' 1 Haziran'da eğitime başlıyor
65 yaş üstü hangi şartlarda yasaktan muaf olacak?
Valilik 'kaza', adli tıp 'cinayet' dedi
Kılıçdaroğlu: O tuzağa düşmeyeceğiz
Karnına saplanan demirle hastaneye kaldırıldı
Ateş Kara'dan 'Maske ile spor yapmak öldürür mü?' sorusuna cevap
Vitrinler 1 yıl geriden gelecek
Ekonomi, 2020'nin ilk çeyreğinde yüzde 4.5 büyüdü

Benzer Haberler