Anasayfa » Medya Haberleri » Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü

Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü

Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü

Başvurucunun POLSAN'daki birikmiş emeklilik yardımının eksik hesaplanması sorunu, KDK tarafından çözüldü.

Tarih :
Emekli polisin emeklilik yardımı sorununu KDK çözdü
Emekli olan polis memurunun Polis Bakım ve Yardım Sandığı Genel Müdürlüğünden (POLSAN) alacağı birikmiş emeklilik yardımının eksik hesaplanması sorununu, başvurduğu Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) çözdü.

KDK'den yapılan açıklamaya göre, bu ay başında emekli olan polis memuru, POLSAN'daki birikmiş emeklilik yardımı eksik hesaplanınca KDK'ye başvurdu.

Polis memuru başvurusunda, 1995'te POLSAN'a üye olduğunu, ateşli silah yaralanması sebebiyle 2013'ten itibaren idari polis olarak görev yaptığını belirtti.

Eylül başında emekli olan polis memuru, POLSAN'dan birikmiş ikramiyesini almak istediğinde ise sandıktan 2013'e kadar birikmiş emeklilik tutarının verileceği, kalan altı yıllık kısmın ise nemasız aidat olarak ödenebileceği cevabını aldı.

KDK'ye başvuran vatandaş, POLSAN sistemi üzerinden ödemiş olduğu tüm aidatların nemalandırılarak tarafına verilmesini talep etti. KDK, gelen başvuru üzerine POLSAN'la görüşerek, konunun yeniden incelenmesini istedi.

POLSAN'ın KDK'nin devreye girmesiyle yaptığı ikinci incelemeden sonra şikayetçi polis memuruna birikmiş olan aidatları ve emeklilik ikramiyesini nemalandırılarak ödemesiyle sorun çözüldü.

Kaynak : Vatan
Twitter'dan büyük skandal
Araba alacaklara iyi haber! O markalarda faiz yüzde 0
Türk saatleri dünyanın dört bir yanında
Denizli'de kaza geçiren polis memuru şehit oldu
Arkeoloğu öldüren sanık şikayetçi olmasın mesajı atmış
TCDD'ye güvenlik görevlisi alınacak!
Fransa'ya lider gittik , lider dönüyoruz!
Hasadı yapıldı! 2021'de piyasaya sürülecek

Benzer Haberler