Anasayfa » Medya Haberleri » 'Lojman ve sosyal tesis' satışı için yeni şirket yolda! İşte o düzenleme..

'Lojman ve sosyal tesis' satışı için yeni şirket yolda! İşte o düzenleme..

'Lojman ve sosyal tesis' satışı için yeni şirket yolda! İşte o düzenleme..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından kamuoyuna açıklanan ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Orta Vadeli Program'da, lojman ve sosyal tesislerinin satılmasına yönelik düzenleme yer aldı. Düzenlemeye göre, lojmanlar ve sosyal tesisler üç yıl içinde satılacak.

Tarih :
'Lojman ve sosyal tesis' satışı için yeni şirket yolda! İşte o düzenleme..

Orta Vadeli Program'da millyonlarca kamu personelini yakından ilgilenen bir hedef yer aldı. Programın Kamu Maliyesi Bölümü'nde yer alan düzenlemede, kamunun lojman ve sosyal tesislerinin 'özelleştirme' şekline ilişkin yol haritası yer aldı. Buna göre, lojman ve sosyal tesislerin satışı için ayrı bir şirket kurulacak ve satış işlemi ise 2022 yılının Aralık ayına kadar tamamlanacak.

OVP'de lojman ve sosyal tesislerin satışına ilişkin bölüm şöyle:

"Atıl kamu tesisleri ve lojmanları özelleştirme kapsamına alınacak. Sosyal tesislerin tek elden etkin yönetimine yönelik bir şirket kurulacak. Ve uygun olan sosyal tesisler dezavantajlı grupların kullamına tahsis edilecek."

Sosyal tesislerin tek elden etkin yönetimine yönelik programda yer alan şirket kurulmasına ilişkin düzenleme ise kafaları karıştırdı. Atıl kamu tesisleri ve lojmanların şirkete devrinin nasıl olacağı, şirketin sosyal tesisleri nasıl işleteceği ve nasıl satış yapacağı ise merak ediliyor.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler