Anasayfa » Medya Haberleri » Müjdeyi Bakan verdi! O ödemeler başladı...

Müjdeyi Bakan verdi! O ödemeler başladı...

Müjdeyi Bakan verdi! O ödemeler başladı...

Tarih :
Müjdeyi Bakan verdi! O ödemeler başladı...

Bakan Selçuk: “Şehit, Harp ve Vazife Malulleri ve Çocuklarına Bu Yılki Eğitim ve Öğretim Yardımı Ödemeleri Bugün Başladı”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı bugün ödeniyor. Bu yardımdan 19 bin 462 kişi yararlanacak. Toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira ödeme yapılacak.

Bakan Selçuk, “İlköğretim (1-8. Sınıflar) için 2 milyon 76 bin 89 lira, lise için 3 milyon 115 bin 33 lira, yüksekokul için de 4 milyon 153 bin 77 lira yardım yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, “Kurumumuz tarafından öğrencilik durumları Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilenlere müracaat şartına gerek kalmaksızın ödeme yapılacak.” dedi. Öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımları ise eğitim-öğretim yılı içerisinde müracaat etmeleri halinde ödenecek.

Yardım, aylığını Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burgan Bank, DenizBank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ile PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeye, almayanlar için ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek. Hak sahipleri T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri halinde ödemeleri gerçekleştirilecek.

Ayrıca, hak sahipleri https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi adresinden T.C. kimlik numaraları ile eğitim ve öğretim yardımı tutarı ve ödeme yapılacak banka bilgisine ulaşılabilecek.

Kaynak : SGK Rehberi
Şanlıurfa Valiliği: 14 asker yaralandı
Demiryolu Kazalarını ve Olaylarını Araştırma ve İnceleme Yönetmeliği
McDonald's çalışanları greve gitti
Sağlık Bakanı LÖSEV'le ilgili sessizliğini bozdu
Erdoğan: Ferhat Abdi, Öcalan'ın Manevi oğludur
Fikri Mülkiyet Akademisi Yönetmeliği
AK Parti'de 2 il başkanı daha istifa etti
14 Kasım 2019'dan önemli gündem başlıkları
Emekliye eşit zam!

Benzer Haberler