Emekliye faizsiz destek

Emekliye faizsiz destek

Emekliye faizsiz destek

Tarih :
Emekliye faizsiz destek

SGK, emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere, 6 bin 62 lira avans veriyor. Talepler hayata geçerse bu destek, tüm emeklilere verilebilecek. Geri ödeme de taksitle olacak.
Emekli maaşının bağlanmasını bekleyenlere Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), avans imkanı sunuyor. Emeklilik başvurusunu yapan ve aylığı 90 gün içinde bağlanamayanlar, yazılı olarak kuruma başvurarak avans kullanabiliyor. SGK, bu kişilere, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor.

YAYGINLAŞTIRILMASI GÜNDEMDE

Bu yıl başvuru yapan emekli, 6 bin 62 liraya varan avans çekebiliyor. Verilen avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 oranında kesilerek mahsup ediliyor. Bu uygulamanın tüm emekliler için yaygınlaştırılması da gündemde. Emekliler, bu imkan için alınacak kararı merakla bekliyor. Eğer sistem hayata geçerse; emekliler nakit sıkıntısı çektiğinde SGK’ya yazılı başvuru yaparak avans çekebilecek. Tutar, mevcut uygulamadaki gibi asgari ücretin 3 katı kadar olabilecek.

ASGARİNİN 3 KATI KADAR

Ya da emekliye, maaşının 3 katına kadar avans verilebilecek. Bu para daha sonra emeklinin maaşından taksitle kesilecek. Avanstan faiz alınmayacak. Böylece emekliler faizsiz nakit imkanına kavuşacak

Kaynak:Güneş

Kaynak : SGK Rehberi
Devriye aracına teröristlerce saldırı: 1 asker şehit, 2 yaralı
Esnafa yeni destek
Yüzde 40 engeli bulunanlar dikkat!
Anneler dikkat! 15.600 TL'lik ödemeyi siz de alabilirsiniz
Bahçeli'den ABD ile yapılan uzlaşıya destek
KİT taşeronuna kadroda kritik detay!
İki emniyet müdürü 'rüşvetten' tutukladı
90 liraya uçak bileti! Satışa çıktı

Benzer Haberler