Anasayfa » Medya Haberleri » 'İkinci üniversite'ye kayıtlar 18 Ekim'de bitiyor

'İkinci üniversite'ye kayıtlar 18 Ekim'de bitiyor

'İkinci üniversite'ye kayıtlar 18 Ekim'de bitiyor

'İkinci üniversite'ye kayıtlar 18 Ekim'de bitiyor

Tarih :
'İkinci üniversite'ye kayıtlar 18 Ekim'de bitiyor

Anadolu Üniversitesince sunulan "ikinci üniversite" imkanından yararlanmak isteyen öğrenciler için başvuru süreci 18 Ekim'de tamamlanacak

Anadolu Üniversitesinin (AÜ) Açıköğretim ile İktisat ve İşletme fakültelerine 2019-2020 dönemi "ikinci üniversite" internet başvuru ve kayıt işlemleri, 18 Ekim'de sona erecek.

Üniversitenin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, AÜ tarafından 2002'de hayata geçirilen sınavsız ikinci üniversite programlarına kayıtlar başladı.

İkinci üniversiteye, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışındaki yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler başvurabilecek.

Okudukları veya mezun oldukları alanlar dışında lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar sadece ön lisans programlarına müracaat edebilecek.

İnternetten başvurusunu yapan adayların, yönlendirilen sayfadan "Döküm Al" butonunu kullanarak, Açıköğretim bürosuna teslim etmesi istenen belgelerin çıktısını alması gerekiyor. Daha sonra ödeme sayfasına yönlendirilen adaylar, online ödeme yapabiliyor.

Ödeme yapan adayların, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak 18 Ekim Cuma gününe kadar illerinde bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını tamamlaması gerekiyor.

Öte yandan, Açıköğretim büroları, kayıt işlemleri için 12 Ekim Cumartesi günü de açık olacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Bahçeli'den ABD ile yapılan uzlaşıya destek
Devriye aracına teröristlerce saldırı: 1 asker şehit, 2 yaralı
Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar etti
İYİ Parti: Amerika istediğini aldı
Bütçede aslan payı sağlık ve eğitime
Bütçe açığına BES formülü
17 yıllık kariyerini bıraktı, baba ocağında çiftçilik yapıyor
Türkiye'nin %80'i bel ağrısı çekiyor! Erken önlem engeller
İşte hafatanın Cuma Hutbesi

Benzer Haberler