Anasayfa » Medya Haberleri » Türkiye, uluslararası toplumu bilgilendirmeye devam ediyor

Türkiye, uluslararası toplumu bilgilendirmeye devam ediyor

Türkiye, uluslararası toplumu bilgilendirmeye devam ediyor

Türkiye, uluslararası toplumu bilgilendirmeye devam ediyor

Tarih :
Türkiye, uluslararası toplumu bilgilendirmeye devam ediyor

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Barış Pınarı Harekatı hakkında bilgilendirilmek için Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında Türkiye'deki yabancı temsilcilikleri bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Dışişleri Bakanlığına çağrılarak devam eden harekata ve harekatın nedenlerine ilişkin bilgilendirildi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyesi ülkelerin Ankara'daki diplomatik misyon temsilcileri de dün harekatla ilgili bilgilendirilmek amacıyla Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı.

Dışişleri Bakan Yardımcı Sedat Önal, Bakanlığa gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov ve Çin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Cheng Weihua'yı bilgilendirmişti.

BMGK üyesi ülkeler dışında Bakanlığa çağrılarak bilgi verilen büyükelçiler arasında İran'ın Ankara Büyükelçisi Mohammed Farazmand da yer almıştı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Meksika'da ilk koronavirüs vakaları tespit edildi
Çeyrek altın günü kaç TL'den tamamladı?
Bir milyon abonenin doğalgazı kesildi
9 yıl sahte kimlikle dolaşan zanlı tutuklandı
Mersin Şehir Hatları 1 İşçi Alacak
Mersin Büyükşehir Belediyesi 22 İşçi Alacak.
Belediyeden, Avrupaya gitmek isteyen mültecilere ücretsiz otobüs
İstanbul Üsküdar Beleidyesi 15 İşçi Alacak

Benzer Haberler