Anasayfa » Medya Haberleri » Havan mermisi, vergi dairesindeki memuru şehit etti

Havan mermisi, vergi dairesindeki memuru şehit etti

Havan mermisi, vergi dairesindeki memuru şehit etti

Şannlıurfa Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre, Akçakale'de Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçesinde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memuru Cihan Güneş şehit oldu

Tarih :
Havan mermisi, vergi dairesindeki memuru şehit etti
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine, Suriye'nin Telabyad ilçesinden PKK'lı teröristlerce roket ve havanlı saldırı düzenlendi.

İlçe merkezine peş peşe düşerek patlayan roket ve havan saldırısının ardından 1'i bebek 2 kişi şehit oldu. 30 kişi de yaralandı.

İŞTE AÇIKLAMA

09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin İlimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alınıştır.
Şehit olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler