Anasayfa » Medya Haberleri » Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları

Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları

Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları

Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları

Tarih :
Hakim ve savcıların görevde yükselme kararları

Çeşitli derecelerdeki görev sürelerini tamamlayan adli yargı hakimi, cumhuriyet başsavcısı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin isim listelerinden oluşan Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSK kararlarında, birinci dereceye yükselmiş olup 31 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla birinci sınıfa ayrılma incelemesine tabi tutulacak adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarından oluşan listelere yer verildi.

Ağustos 2019 döneminde birinci dereceye yükselme incelemesine girecek olanlar listeye dahil edilmedi.

Birinci dereceye yükseldikleri ve sürelerini bitirdikleri halde bu listede isimlerini göremeyenler, yayım tarihinden itibaren bir ay içinde HSK’ye yazılı başvuruda bulunmak suretiyle durumlarının incelenmesini isteyebilecek.

HSK’nin bir başka kararında, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’nun 21’inci maddesine göre 2 yıllık yükselme sürelerini aldıkları aylıkta Ağustos 2019 dönemi sonuna kadar bitiren adli yargı hakim, cumhuriyet başsavcı ve savcıları ile idari yargı hakimlerinin adlarının bulunduğu listeler de yayımlandı.

Söz konusu kararda da sürelerini doldurdukları halde listede adlarını bulamayanlar, ilan tarihinden itibaren 30 gün içinde HSK’ye yazılı müracaatta bulunarak durumlarının yeniden incelenmesini talep edebilecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı
DSİ'nin açtığı 19 kişilik kadroya bin 861 kişi başvurdu
Prof. Dr. Neslihan Sam hayatını kaybetti
Moody’s’den 2020 yılı için küresel ekonomi değerlendirmesi
Çalışma Bakanı'ndan EYT açıklaması!
İbrahim Kalın'dan 'siyanür' açıklaması
Türkiye'nin yurt dışı varlıkları yüzde 8 arttı
Ölüm sonrası borçlardan kurtulmak mümkün mü?
20 Kasım 2019'dan önemli gündem başlıkları

Benzer Haberler