Memurluktan istifa edip köyüne muhtar oldu

Memurluktan istifa edip köyüne muhtar oldu

Muğla'nın Menteşe İlçesi Doğanköy Mahallesinde 32 yaşındaki Ömür Öztük, sözleşmeli olarak çalıştığı karayollarındaki işinden istifa ederek baba ocağında muhtar oldu

Tarih :
Memurluktan istifa edip köyüne muhtar oldu
Muğla'nın Menteşe İlçesi Doğanköy Mahallesinde 32 yaşındaki Ömür Öztük, sözleşmeli olarak çalıştığı karayollarındaki işinden istifa ederek baba ocağında muhtar oldu.

Aynı zamanda hayvancılıkla uğraşan Muhtar Öztürk, "Köyümle ve hayvanlarla uğraşmayı seviyorum. Hayvanlarla uğraşmak insanla uğraşmaktan daha kolay derler. Ben her ikisine talip oldum. Köyümün hayvanları da insanları da bana emanet" dedi.

Ömür Öztük, "Muhtarlığımdan önce Karayollarında görev yapmaktaydım. Köyümüzdeki bazı eksiklikleri görerek muhtarlığa talip oldum. Sağ olsunlar köy sakinlerimiz beni seçti. Köyümüze faydalı olabilmek için karayollarındaki işimden istifa ettim. Bunun yanında hayvancılıkla da uğraşıyorum" diye konuştu.

Ailesinin devlet kurumunda çalısmasını istediğini, fakat baba ocağındaki sorunlara duyarsız kalamadığını belirten Öztürk, "Köyümüzün gençleri için istihdam istiyor, yaşlılarımızın sağlığı ile uğraşıyoruz. Tabiki köyümüzün eksikleri var. Fakat bu eksikler tamamlanamayacak eksikler değil. En büyük eksiğimiz ise okul. 88 öğrencimiz komşu köylere ve merkeze okumaya gidiyor. Köyümüzde okul için yerimiz bulunuyor. Köylümüz ulaşım sıkıntısı, buna bağlı olarak kaza tehlikesi yaşamadan çocuklarını okutmak istiyor" diye ifade etti.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Isparta Davraz Turizm Geçici 25 İşçi Alacak
AGİ zammı 2020 yılında ne kadar olacak? İşte AGİ tablosu.
Tüm kamu görevlilerini ilgilendiriyor!Artık denetlenecek...
Kimya Bölümü öğrencisi siyanür içerek intihar etti
Alparslan Kuytul tahliye edildi
10 bin TL'lik maaş davası! Kazancı düşünce mahkemeye koştu
TÜRK-İŞ: 2578 TL’nin altına masaya oturmayız

Benzer Haberler