Anasayfa » Medya Haberleri » Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı tutuklandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı tutuklandı

Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, terör soruşturması kapsamında tutuklandı

Tarih :
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı tutuklandı
Diyarbakır'da dün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, görevden alınan Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ile Kayapınar, Bismil ve Kocaköy belediye başkanları adliyeye sevk edildi. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Mızraklı tutuklanırken, Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlıer dün sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında jandarma tarafından adliyeye getirilen Mızraklı, savcılık ifadesi ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. "Örgüt üyesi olmak" ve "Örgüt propagandası yapmak" dün gözaltına alınan, görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

"Örgüt üyesi olmak", "Örgüt propagandası yapmak", "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" ile suçlanan Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz ile Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlıer adliyedeki ifade işlemleri sürüyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Sobadan sızan gazdan zehirlenen 3 kişi hayatını kaybetti
ALES/3 soru ve cevapları yayımlandı
Sakarya'da ev yangınında 2 çocuk yanarak hayatını kaybetti
Eşi 3 ay önce dövülerek öldürülmüştü! Hayatına son verdi
İşte silahsız özel güvenlik maaşları
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Babacan EYT konusunda neler düşünüyor?
Ak Partili Çelik: Trump'ın gönderdiği mektup iade edildi

Benzer Haberler