Anasayfa » Medya Haberleri » Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı!

Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı!

Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı!

Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı!

Tarih :
Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı!

Türkiye-Rusya anlaştı, Trump düğmeye bastı! ABD'den yeni Suriye hamlesi

Türkiye'nin güvenli bölge konusunda Rusya ile mutabakata varmasından sonra ABD Başkanı Trump'tan yeni bir Suriye hamlesi geldi. Trump, El Kaide'ye yakınlığıyla bilinen gruba 4,5 milyon dolar yardımda bulunacak.

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında ABD'nin ardından Rusya ile de anlaşması sonrasında ABD Başkanı Donald Trump harekete geçti. Trump, El Kaide'nin Suriye koluna yakın bağı olan birliğe para yardımı sağlayacak. 'Beyaz Miğferler' olarak bilinen grubun önümüzdeki süreçte ABD ile yakın ilişkiler kurması bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 'Beyaz Miğferler' olarak bilinen ve El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'yle yakın bağı olan Sivil Savunma birliğine 4,5 milyon dolar yardım sağlamayı kabul etti.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Başkan Donald Trump'ın 'Beyaz Miğferler' olarak bilinen Nusra Cephesi bağlantılı ve geçtiğimiz yıllarda yaşanan kimsayal silah provokasyonlarında adından söz ettiren Sivil Savunma birliğine 4,5 milyon dolar yardım sağlamayı kabul ettiği kaydedildi.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler