Anasayfa » Medya Haberleri » Şamil Tayyar'dan ilginç Bülent Arınç açıklaması!

Şamil Tayyar'dan ilginç Bülent Arınç açıklaması!

Şamil Tayyar'dan ilginç Bülent Arınç açıklaması!

Şamil Tayyar'dan ilginç Bülent Arınç açıklaması!

Tarih :
Şamil Tayyar'dan ilginç Bülent Arınç açıklaması!

Bülent Arınç'ın "KHK faciadır" açıklamasını en başından beri sert şekilde eleştiren Şamil Tayyar'dan ilginç bir açıklama geldi. Tayyyar, "Cumhurbaşkanımız yanında tutuyorsa yanılan biz olmalıyız" dedi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Bülent Arınç'ın "KHK faciadır" açıklaması kamuoyunda tartışılıyor. Arınç'ın yaptığı açıklamalarına ilk baştan itibaren sert çekilde tepki gösteren Şamil Tayyar, geri adım atarak sosyal medya hesabından ilginç bir açıklamada bulundu. Tayyar, "Cumhurbaşkanımız yanında tutuyorsa yanılan biz olmalıyız" dedi.

Arınç, "KHK bir faciadır " açıklamaları ile ilgili dün akşam katıldığı TV programında "Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı. Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçti. İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok. 2014'ten sonra bazı konularda parti ile ayrı düştüm. Partimin hizmetinde, Cumhurbaşkanı'nın yanındayım. Şehitlerin istismarını yapanlardan değilim" şeklinde konuşarak şunları kaydetmişti:

"'KHK bir faciadır' açıklaması ile ilgili de geri adım atan Arınç, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti. Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var."
Bülent Arınç'ın yaptığı bu açıklama sonrası Tayyar, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında "Cumhurbaşkanımız Yüksek İstişare Kurulu’nda hala tutuyorsa, savcılar harekete geçmiyorsa yanılan biz olmalıyız" diyerek şöyle dedi:

"O sebeple Arınç defterini kapattım, bir daha yazmam, herkes hayrını görsün"

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler