Anasayfa » Medya Haberleri » Ulusal Kanal kapatılıyor

Ulusal Kanal kapatılıyor

Ulusal Kanal kapatılıyor

Ulusal Kanal kapatılıyor

Tarih :
Ulusal Kanal kapatılıyor

Ulusal Kanal TÜRKSAT'a olan borcu sebebiyle kapatılacak

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yayın organı olan Ulusal Kanal, TÜRKSAT'a olan borcu sebebiyle kapatılacak. Kanal borcunu bugün 18.00'a kadar ödemezse yayını karartılacak.

KRİTİK SAAT: BU AKŞAM 18:00

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e yakınlığı ile bilinen ve 19 senedir yayın yapan Ulusal Kanal, TÜRKSAT'a olan borcunu bu akşam saat 18:00'a ödeyemezse kapanacağı duyuruldu.

Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Türkkan, borcun bir bölümünü, 31 Ekim’de verdiklerini ve TÜRKSAT görevlilerinden 12 Kasım’a dek süre talep ettiklerini söyleyerek, “Bu kanalı ayakta tutmak için siz değerli can dostlarımıza başvuruyoruz. Bu hayati problemi kanalımızı var eden siz vefakar gönüllülerimize emanet ediyoruz” dedi.

"DURUM CİDDİ, SAAT 18.00’E KADAR SÜRE VAR"

Ulusal Kanal, sosyal medya sayfalarından ‘imece’ kampanyası da başlattı. Destek çağrısı gerçekleştirilen açıklamada, 1Ulusal Kanal imecesinde son gün. TÜRKSAT borcu sebebiyle başlatılan kampanya saat 18.00 itibariyle bitiyor. Durum ciddi. TÜRKSAT’a olan borç kapatılmazsa Ulusal Kanal’ın yayını karartılacak." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler