Anasayfa » Medya Haberleri » Emeklilikte Yaşa Takılanlar hedefe ulaştı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar hedefe ulaştı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar hedefe ulaştı!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) tarafından başlatılan imza kampanyasında 150 bin imza hedefine ulaşıldı.

Tarih :
Emeklilikte Yaşa Takılanlar hedefe ulaştı!
p>Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) tarafından başlatılan imza kampanyasında 150 bin imza hedefine ulaşıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile 7 muhatabın yer aldığı kampanyada EYT'lilerin haklarının iadesi ve aylık bağlanma oranlarının (ABO) düzeltilmesi istendi.

İmza kampanyasına katılanlar için şu açıklama yapıldı:

"Bizler Kesinlikle, ERKEN EMEKLİLİK DEĞİL, 1999 yılında 4447 sayılı yasanın geriye doğru işletilmesi sonucu elimizden alınan, GECİKTİRİLMİŞ HAKKIMIZ OLAN EMEKLİLİĞİMİZİ İSTEYENLERİZ.

8 Eylül 1999 tarihinden önce, SSK, Bağ-Kur ya da Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışma hayatına başlarken emeklilik için iki şart bulunuyordu: Bunlardan biri hizmet yılı, diğeri ise prim gün sayısı idi. Bu da kadınlarda 20 yıl 5 bin gün, erkeklerde ise 25 yıl 5 bin gün olarak belirlenmişti.

DSP, ANAP ve MHP’nin oluşturduğu dönemin üçlü koalisyon hükümeti, 1999 yılında 4447 sayılı yasa ile emeklilik için yaş şartı getirdi. Esas mağduriyet, bu yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren değil, geriye doğru işletilmesinden kaynaklandı."

Kaynak : SGK Rehberi
Sahip olunan çocuk başına 600 TL maddi yardım!
Tıbbi ihracatçılardan 'hibe şartı kaldırılsın' talebi
Bakan Gül: Ayasofya'nın ibadete açılması hukuki gerekliliktir
Cinsel tacizle suçlanan kayıp belediye başkanı ölü bulundu
AÖF final sınav sonuçları açıklandı
BDDK'dan asgari ödeme tutarıyla ilgili açıklama
Altın zirve yaptı!Altın neden yükseliyor?
Geyikli Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı

Benzer Haberler