Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlık Bakanlığı taşeronları Meclis gündeminde! Kadro verilsin...

Sağlık Bakanlığı taşeronları Meclis gündeminde! Kadro verilsin...

Sağlık Bakanlığı taşeronları Meclis gündeminde! Kadro verilsin...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Sağlık Bakanından taşeron çalışanların kadroya alınması istedi

Tarih :
Sağlık Bakanlığı taşeronları Meclis gündeminde! Kadro verilsin...
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Bütçe Komisyon toplantısında ayrıca KHK ile ihraç edilenlere de dikkat çeken Gürer, “Bilgi işlem, görüntüleme merkezi çalışanları gibi birimlerde çalışanlar, Sağlık Bakanlığında taşeronda kalmıştır, hakları gasledilmektedir. Taşeronda kalanlara neden kadro verilmemektedir? Atanamayan sağlıkçılar vardır, sayılarını Bakanlığın bilmediği binlerce sağlıkçı atama beklemektedir. Eğitimini tamamlamış Sağlık alanında kadro bekleyenlerin durumu için ne düşünüyorsunuz? Sözleşmelilerin eş durumundan tayin sorunlarını çözmeyi düşünüyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

“KHK İLE İHRAÇ EDİLDİLER AMA NEDENİNİ HALA BİLMİYORLAR”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, KHK ile ihraç edilenlerin durumunu da Bakan Koca’ya sordu. Gürer, “Niğde'de sağlık emekçisi Melike Öcal ve Hatice Kayacan yaklaşık iki yıl önce hiç gerekçesiz ihraç edildiler. Nedenlerini bilmiyorlar, haklarında bir dava yok. İşlerine dönmek istiyorlar. Bunlar işlerini iyi yapan iyi insanlardı. Neden bunlar ihraç edildi? Kendilerinin bilgisi de yok. Dönüşleri konusunda yardımcı olursanız insani anlamda da bir iyilik yapmış olursunuz” dedi.

“SENDİKA AYIRIMI”

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer ayrıca sendika ayırımı konusunda, “Sendika ayrımı ve baskıların Bakanlıkta olduğu sizlere de sanırım yansımıştır. Neden böyle bir baskının önlenmesi sağlanamıyor?” şeklindeki sorusunu Bakan Koca’ya yöneltti.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler