Anasayfa » Medya Haberleri » Memur-Sen "İki yakamızı bir araya getirin"

Memur-Sen "İki yakamızı bir araya getirin"

Memur-Sen "İki yakamızı bir araya getirin"

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikasının Kastamonu İl Temsilciliği divan toplantısına katıldı.

Tarih :
Memur-Sen
Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalçın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşmeleri devam eden bütçe görüşmelerine ilişkin gelir vergisi uyarısında bulundu.

Yalçın, daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu’na beklentilerini ilettiklerini dile getirerek, “Böyle bir dönemde teşkilatımızla yaptığımız bu buluşma vesilesi ile bir kez daha çağrıda bulunarak ‘bütçe memurun iki yakasını bir araya getirsin’ dedik. Adil devlet; milli gelir dağıtımında adaleti sağlayan devlet demektir. Bütçeyi düzgün yapan ve taksimatı hakkaniyetle yerine getiren demektir. Biz bütçeyi adalet ve hakkaniyet boyutuyla eleştiriyoruz. Bizim gelir vergisi oranları boyutuyla yaşadığımız mağduriyetler var” diye konuştu.

“BÜTÇEDE ADETA ‘PERİŞANLIK DEVAM EDECEK’ DENİLİYOR”
Gelir vergisinde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Yalçın, şunları kaydetti: “Gelir vergisi tahsil edilirken kamu görevlilerinin bordrosundan peşin çekiliyor ama bütçede kamu görevlilerinin perişanlıkları devam edecek deniliyor adeta. Bütçe bizim iki yakamızı bir araya getirsin. Bu iş kamu görevlilerini mutlu edecek bir çerçeveye otursun istiyoruz.”

 

Kaynak : Milli Gazete
Küçük kapasiteli hayvancılara yem desteği
ABD'de tüm zamanların rekoru kırıldı!
İsteğe bağlı prim ödemesi son 7 yıl hesabını bozabilir!
2020 Temmuz'da memur, sözleşmeli ve emeklilere yapılan birçok ödeme değişti
Ayasofya'da ibadet için hangi düzenlemeler yapılacak?
Vaka sayıları düşen 7 ilimiz...
TÜİK açıkladı: % 36 zam geldi
Ertuğrul Özkök'ten Erdoğan'ı kızdıracak yazı

Benzer Haberler